Керував спробою захоплення трьох областей України – судитимуть командувача центрального військового округу рф Розслідуванням встановлено, що генерал-полковник збройних сил РФ, очолюючи російське угруповання «центр», безпосередньо брав участь у підготовці, плануванні та організації вторгнення підпорядкованих підрозділів на територію України. Він керував військовою операцією зі спроби захоплення територій Чернігівської, Сумської та Київської областей.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

З 24 лютого по 31 березня 2022 року, перебуваючи в населених пунктах Чернігівщини, офіцер рф вирішував питання воєнного планування і управління щодо бойового застосування підпорядкованих йому підрозділів російського угрупування «центр».

 Він віддавав їм накази, координував і контролював їх дії, забезпечував продовження ведення бойових дій, направлених на захоплення територій трьох областей.

Крім того, наприкінці березня 2022 року, перебуваючи в одному з населених пунктів Чернігівського району, він вручав державні нагороди підлеглим військовослужбовцям рф.