Звільнення острова на Одещині та унікальні кадри знищення "москви": в Україні відбувся показ документального фільму, - ВІДЕОКирило Буданов розповів, що для України було важливим повернути контроль над Зміїним, оскільки захоплення військами рф острова унеможливлювало будь-яке судноплавство з українських портів. Це дозволило б росіянам економічно знищили Україну.

Про це повідомилапресслужба ГУР МОУ.

Цієї середи відбувся показ другого фільму документальної трилогії "Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі" в ефірі національного телемарафону Єдині новини.

"Без відновлення контролю за островом Зміїний було неможливе будь-яке судноплавство з портів України. Без цього росіяни просто економічно б нас знищили", - зазначив начальник ГУР МОУ Кирило Буданов у фільмі.

За його словами, ключовим для звільнення острова стало затоплення 13 квітня флагмана чф рф крейсера "москва" ударом двох протикорабельних ракет нового українського мобільного берегового комплексу РК-360МЦ "Нептун".

"Затоплення ракетного крейсера "москва", знищення декількох десантних кораблів, катерів противника, загалом порушення логістики острова Зміїний - все це надалі вплинуло на звільнення цього острова від загарбників. Це стосується морського компонента. Що стосується повітряного компонента - це славнозвісні наші "Байрактари" морської авіації, які працювали з перших днів війни, починаючи з Херсонської області, і вперше їх Україна застосовувала по бойовому по морських цілях", - розповів командувач Військово-Морських Сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

У фільмі також вперше було продемонстровано ексклюзивні кадри польоту, десантування з вертольотів і бойових дій на острові, які провели 8 травня групи спецпризначення ГУР МОУ і "Альфа" СБУ.