У ВРУ пропонують дозволити виїзд за кордон деяким категоріям чоловіківУ ВРУ пропонують законопроєкти, які передбачають дозвіл на виїзд закордон для чоловіків. 

Про це йдеться в законопроєктах №9075 та №9074. 

Зміни до законодавства забезпечать можливість українським студентам іноземних ВНЗ (чоловічої статі) та іншим категоріям громадян, що не підлягають мобілізації в особливий період, вільно виїжджати за кордон. Але все одно виїзд має спочатку погодити ТЦК та СП, 

У разі, якщо людина хоче виїхати за кордон, вона має взяти на себе офіційно обов’язок повернутися до України не пізніше завершення терміну, на який вона не підлягає мобілізації відповідно до норм чинного законодавства (або протягом 30 днів після виїзду за кордон).

"Спортсмени та інші військовозобов’язані, які хочуть виїхати за кордон для участі в міжнародних спортивних заходах (тренери, лікарі, представники команд), мають додатково надати лист-підтвердження від центрального органу виконавчої влади або національної федерації з виду спорту щодо виїзду на міжнародний спортивний захід", - вказано у повідомленні.

До поважних причин повернення до України пізніше за дозволений термін входять: заборона на виїзд із країни перебування; стихійні лиха, катастрофи, аварії; перебування на стаціонарному лікуванні; виконання завдань в інтересах України; інші обставини, які перешкоджають виїзду з країни перебування.

Нагадаємо, що в Україні триває мобілізація для чоловіків від 18 до 60 років, а також продовжується заборона на виїзд за кордон.