Українці стали рідше ходити в церкву: результати соціологічного дослідженняПовномасштабне вторгнення позначилось на усіх сферах життя українців, у тому числі і на їхні стосунки з церквою. Соціологи з Центру Разумкова на замовлення ZN.UA дізнались в громадян України, чи вплинула війна на їхні стосунки з вірою та релігією.

Як змінились стосунки українців з церквою за час повномасштабного вторгнення

Під час опитування, проведеного у квітні та травні 2023-го року, з'ясувалось, що кількість людей, які регулярно відвідують богослужіння, значно знизилась за останній рік.

Згідно з дослідженням, 62% українців не відвідують церкву. У 2021-му році кількість людей, які негативно відповіли на питання: "Чи відвідуєте ви богослужіння?", - сягала 51%.

Українці стали рідше ходити в церкву: результати соціологічного дослідження, фото-1

Варто зазначити, що з 62%, які не ходять до церкви, 21,1% респондентів зазначили, що взагалі ніколи не роблять цього. Лише 11,7% опитаних відвідують богослужіння не рідше 1 разу на тиждень, а 4,6% беруть активну участь у житті парафії.

Загалом у соціологічному дослідженні взяли участь 2020 респондентів, яким виповнилось 18 років. Дослідження тривало з 26 квітня по 3 травня.