У Покровську вшанували пам’ять відомого краєзнавця та історика Миколи ЯцюкаДва роки тому, 23 травня 2021 року, року після тривалої хвороби на 62 році життя пішов у вічність Микола Миколайович Яцюк.

Микола Миколайович був людиною цікавої долі, послідовним, чесним і порядним у своїх поглядах та вчинках Захоплювався історією та краєзнавством. 

Саме так згадують Миколу Миколайовича його колеги, друзі та знайомі, які сьогодні прийшли до центрального міського кладовища вшанувати його пам’ять. 

У Покровську вшанували пам’ять відомого краєзнавця та історика Миколи Яцюка, фото-1

«Ми познайомились вперше, коли я ще була студенткою педагогічного училища. Потім, вже ми стикались, працюючи спільно над міськими проєктами, - розповіла заступниця начальника Покровської МВА Наталія Іваньо. - Дуже важко усвідомлювати, що людина пішла з життя в наслідок тяжкої хвороби, маючи за плечима всього 62 роки життя. Він один з тих, хто був дотичний до творення історії нашого міста: ним було  опрацьовано багато документів, підготовлено матеріали щодо історичних фактів нашої громади. Цій справі він віддав майже 27 років». 

За словами Наталії Іваньо, Микола Яцюк був людиною ерудованою та інтелігентною: він щиро цікавився історією рідного міста та докладав зусиль, щоб її знали місцеві мешканці. 

У Покровську вшанували пам’ять відомого краєзнавця та історика Миколи Яцюка, фото-2

«Він закінчив чернівецький історичний університет, був дуже толерантний, ліберальних поглядів, любив Україну. 
Людина незвичайних смаків, мав велику бібліотеку, більшість якої складалась зі старовинних книжок, весь час читав. Крім того, сильно любив природу», - згадувала Миколу Миколайовича голова Комітету з державної ідеології, культури, освіти і науки Громадської ради Світлана Гавриленко. 

У Покровську вшанували пам’ять відомого краєзнавця та історика Миколи Яцюка, фото-3

Після того, як була знята заборона на секретні матеріали СБУ щодо Голодомору, Микола Яцюк був першим ініціатором проведення виставки в історичному музеї, під час якої мешканці міста мали змогу дізнатись правду про ті страшні часи. 

Своєю чергою, колектив Покровського історичного музею пишається тим, що багато років плідно співпрацював з НКО «Спадщина» в цілому, та безпосередньо особисто з Миколою Миколайовичем, як з досвідченою та розумною особистістю.

У Покровську вшанували пам’ять відомого краєзнавця та історика Миколи Яцюка, фото-4

Автор численних публікацій в місцевій та регіональній пресі. він завжди був учасником Всеукраїнських та Міжнародних наукових конференцій. Брав активну участь у житті Покровська. Його науковими працями користуються і сьогодні, адже після себе він залишив неабиякий доробок, яке стане у пригоді ще не одному поколінню.

Микола Миколайович відзначався величезною працьовитістю. Понад 35 років він віддав викладацькій роботі. Працював у міському професійному училищі, Покровському педагогічні коледжі, Красноармійському індустріальному інститутові. 

У Покровську вшанували пам’ять відомого краєзнавця та історика Миколи Яцюка, фото-5

Безсумнівно, наша громада втратила одного з провідних краєзнавців регіону. Але доки живе пам?ять, він живе в серцях кожного з нас.