Нові штрафи для власників авто: кому слід бути на сторожіНародні депутати підготували нові правки до деяких законодавчих актів, згідно з якими чимало категорій водіїв можуть сплачувати штрафи від 510 до 850 гривень.

Адміністративну відповідальність можна понести за перевезення у автомобілі тварин. Цей законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді під номером 9016.

Ініціатори законопроекту мотивують таке рішення тим, що все більше громадян беруть з собою домашніх улюбленців у подорожі та поїздки.

Проте, нерідко саме собаки та коти стають винуватцями дорожньо-транспортної пригоди. Щоб уникнути цього, перевезення тварин має відбуватися більш безпечно.

Існує практика, коли жінки під час керування авто, тримають собак, особливо невеликих порід, на руках. Але тварина може відволікати водія від дороги. А у разі раптової зупинки чи зіткнення, через відсутність спеціальних засобів для перевезення чи надійних кріплень тварина може не лише травмувати інших пасажирів, пошкодити салон, але й одержати серйозні травми чи загинути.

Наприклад, у типовій дорожньо-транспортній пригоді при швидкості 50 км/год собака вагою 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг.

Тому цією ініціативою хочуть запровадити штрафи за перевезення тварин коли це заважає керуванню авто та дотримання водієм правил дорожнього руху. Сума штрафу передбачає 510 гривень, а за повторне порушення – 850 гривень.