Де та хто має право видавати повістки в УкраїніВ Україні уповноважені особи мають право видавати повістки на вулиці та в громадських місцях.

Як пояснив Омбудсман Дмитро Лубінець у Телеграм, що видача повісток під час воєнного стану повинна відбуватися відповідно до законодавства України, проводитися з дотриманням прав і свобод громадян, забезпечуючи їх захист від незаконного втручання в особисте життя та недоторканність.

Проте місце вручення повісток ніяк не регламентовано законодавством: це може бути робота, блокпост, кафе чи вулиця. А вручати її мають право: органи місцевого самоврядування; керівники підприємств, установ, організацій, закладів освіти (незалежно від підпорядкування і форми власності); управителі багатоквартирних будинків; посадові особи районного чи міського центру комплектування та соціальної підтримки.

- Ви має право дізнатись, хто видає повістку, та перевірити посвідчення посадової особи. Перед тим, як прийняти повістку варто уважно переглянути як посвідчення, так і саму повістку, перевіривши правильність заповнення документів. Не варто хвилюватись чи соромитись це робити,- наголошує Омбудсман. 

Також читайте чим небезпечні телеграм-канали, які повідомляють, де чоловікам роздають повістки.