У Туреччині запрацювала послуга обміну українського посвідчення водіяЗ 3 березня обміняти українське посвідчення водія можна в Туреччині, повідомила заступник начальника регіонального сервісного центру МВС в Полтавській області Ірина Пархоменко.

Послугу надають мобільні програмно-технічні комплекси у Стамбулі, розташовані за адресою:LondraAsfaltı E-5 Karayolu Üzeri, AirportAVM, 34158 Bakırköy/İstanbul, Türkiye. Вони працюють за графіком:

вт-пт – з 10:00 до 17:00;

сб – з 10:00 до 15:30.

Ірина Пархоменко пояснила, що посвідчення водія можна саме обміняти, а не відновити, тобто послугу надають громадянам, які мають фізичний документ. Відновити втрачене українське посвідчення за кордоном поки що не можна.

Замінити документ можна в таких випадках:

-непридатність посвідчення для подальшого користування (зіпсоване, записи не читаються тощо);

-зміна персональних даних власника (прізвище, ім’я, по батькові);

-після закінчення терміну дії посвідчення водія (зокрема, для посвідчень, виданих вперше на 2 роки, обмін відбувається без складання іспитів, якщо водій протягом двох років з дня видачі такого посвідчення вчинив не більше двох адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху);

-за бажанням власника.

Для цього потрібно надати наступні документи:

-паспорт громадянина України із зазначеним у ньому зареєстрованим місцем проживання, а якщо паспорт у форматі ID-картки без наявних відомостей про реєстрацію місця проживання, то разом надається витяг про реєстрацію місця проживання особи;

-довідка платника податків – «ідентифікаційний код»;

-наявне посвідчення водія, яке підлягає обміну;-документ, що підтверджує зміну особистих даних (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу тощо) у разі зміни таких даних.

Прийом громадян відбувається за попереднім онлайн-записом на сайті https://stambul.pasport.org.ua/solutions/e-queue.

Туреччина стала четвертою іноземною державою, де можна обміняти українське посвідчення водія. Таку послугу вже надають у Польщі, Чехії та Словаччині.

Читайте також: Полтава напередодні восьмого березня у різні роки: часи «ковідні» та військові (ФОТО)