Українцям у Польщі відновили ряд виплат: хто із біженців може подати заявкуМіжнародний комітет із порятунку (IRC) у Польщі відновив виплати українським біженцям, які приїхали до країни після 1 жовтня 2022 року. Українці можуть заповнити заявку та отримати по 710 злотих (5 900 грн) та 610 злотих (5 080 грн) від організації.

Отримані гроші можна буде витратити на купівлю продуктів харчування, одягу, гігієни , тощо. Донедавна реєстрація на виплати була припинена, проте з 2 березня IRC знову приймає заявки.

Зверніть увагу, що одержувачами виплат можуть стати українці, які прибули до Польщі після 1 жовтня 2022 року. Тобто термін перебування має починатися з цієї дати чи пізніше, плюс заявники не повинні отримувати іншу фінансову допомогу від благодійних організацій, зокрема ООН.

Виплати становитимуть 710 злотих (5 900 грн) для особи, яка подала заявку, та по 610 злотих (5 080 грн) для кожного члена її сім'ї (не більше чотирьох осіб). Гроші надійдуть протягом трьох місяців після надсилання заявки. Заповнення анкети не гарантує нарахування виплат.

Насамперед гроші виплачуватимуть таким категоріям населення:

багатодітним сім'ям;

багатодітним матерям;

особам із інвалідністю;

сім'ям із хронічно хворими людьми.

Для отримання виплат біженці повинні мати при собі номер PESEL (ідентифікаційний персональний номер громадянина) та довідку про місце проживання. В окремих випадках IRC може запросити іншу інформацію та документи.

Якщо організація схвалить грошове забезпечення, вам прийде SMS повідомлення разом із запрошенням здійснити реєстрацію протягом 10 днів в одному з центрів IRC. Розташовані вони лише у Варшаві, Познані та Катовиці.