Обов'язкову евакуацію дітей із зони бойових дій в Україні: уряд оголосив постановуЕвакуація дітей з небезпечних територій в Україні стане обов'язковою. Дорослі, які доглядають за дітьми, також підлягатимуть обов'язковій евакуації. Дорослі будуть позбавлені права відмовитися від евакуації.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної реінтеграції.

Міністерство соціальної реінтеграції підготувало проект постанови про примусову евакуацію дітей із зони бойових дій. Проект постанови вже підготовлений і тепер потребує лише затвердження на засіданні уряду.

Постанова передбачає примусове переміщення дітей з районів, де відбуваються або плануються бойові дії. Згідно з нею, Координаційний штаб з питань примусової евакуації уповноважений здійснювати примусову евакуацію дітей. Координаційний штаб координує свої дії з ОВА та військовим командуванням.

Якщо приймається рішення про евакуацію, діти обов'язково вивозяться з цих районів. Дорослі, які є опікунами, також евакуюються разом з дитиною.

Однак батьки/опікуни не мають права відмовитися від евакуації своїх дітей. Діти повинні бути евакуйовані в обов'язковому порядку.

"Якщо батьки не можуть забезпечити безпеку своїх дітей, це зробить держава", - заявила віце-прем'єр-міністр Ірина Верещук.

Це не означає, що весь регіон буде примусово евакуйований. Евакуації можуть підлягати лише окремі населені пункти, де відбуваються найбільш інтенсивні бойові дії.