У Міноборони зважилися впровадити новий підхід до проведення мобілізації: що потрібно знати військовозобов'язаним



В Україні впроваджують новий спосіб мобілізації. Відповідне рішення вже погоджено, підписані документи щодо його реалізації. Що передбачає новий проєкт призову військовозобов'язаних громадян до армії, розповів адвокат Сергій Гула, пише РБК-Україна.

За його словами, Міноборони розпочало співпрацю з рекрутинговими компаніями, завдяки чому призов українців можливий без участі ТЦК та СП. Новий підхід, як очікується, буде привабливішим для потенційних новобранців, ніж традиційна мобілізація за повістками. Він буде більш ефективнішим і дозволить набирати в підрозділи вузькопрофільних фахівців, яких важко знайти через мобілізацію.

Компанії з пошуку роботи працюватимуть безпосередньо з військовими частинами, при цьому персональні дані кандидатів до ТЦК передавати не будуть. Кандидати на службу спілкуватимуться виключно зі спеціалістами-рекрутерами. Навіть якщо людина відмовиться від пропозиції, це не означатиме, що її у зв'язку з цим мобілізують примусово. Тобто, не підходить запропонована вакансія – можна відмовитися.

Завдяки такому підходу мотивовані кандидати отримають великі можливості та гарантію того, що потраплять саме на ту посаду, яку вони хотіли.

Як зазначив адвокат, компанії-рекрутери працюватимуть на користь армії безкоштовно. Зараз Міноборони продовжує переговори з іншими компаніями з ринку працевлаштування.

Сергій Гула вважає, що новий підхід до мобілізації має багато шансів на успіх, і через деякий час у разі його активної реалізації можна буде навіть відмовитися від примусової мобілізації.