Чому варто включити в раціон страви з гарбуза: є щонайменше три причиниГарбуз належить до баштанних культур, так само, як і кавуни, дині та кабачки. Кабачки традиційно відносять до овочів, а солодкі кавун і диня вважаються фруктами, хоч це й не так.

Гарбуз - продукт універсальний, оскільки з нього готують гарніри, супи, салати і десерти. Дієтологи вважають, що гарбуз потрібно додавати до раціону, оскільки він багатий на мінерали, вітаміни й антиоксиданти.

Гарбуз - користь для організму

Гарбуз містить багато клітковини, поживної речовини, яка благотворно впливає на роботу кишечника. До його складу входять вітаміни групи В, РР, С, Е, D, Т, фолієва кислота, а також рідкісний вітамін К. 7 грамів клітковини міститься всього в одній чашці гарбузового пюре, що становить приблизно третину добової норми.

Зниження ризику виникнення деяких різновидів онкологічних захворювань

Дослідження засвідчили, що гарбуз має протиракові властивості - насамперед, завдяки високому вмісту антиоксидантів. Вживання цього продукту знижує ризик захворіти на рак молочної залози, кишківника, легенів і прямої кишки.

Вплив на імунітет

Гарбуз містить вітамін С, цинк і селен - речовини, що підтримують імунітет. Відомо, що до 70% імунної системи людини концентрується в кишківнику, тому вживання клітковини сприяє зміцненню та підтримці імунітету.

Вплив на зір

На зір позитивно впливає вітамін А, що міститься в гарбузі, а також лютеїн і зеаксантин - два унікальні харчові каротиноїди, що мають здатність накопичуватися в сітківці ока.

Протипоказання до вживання гарбуза

Загалом, вживання страв із гарбуза можна вважати безпечним для здоров'я. Але через високий вміст клітковини потрібно включати в раціон лише обмежену кількість цього продукту. Надлишок клітковини може призвести до здуття живота, метеоризму та спазмів у шлунку. У дуже рідкісних випадках може викликати алергічні реакції.