На Львівщині дві жінки за день стали жертвами інтернет-шахрайства



Зламавши акаунт, шахраї надсилають онлайн-друзям приватні повідомлення з проханням позичити кошти, оголошують про фейковий збір коштів на ЗСУ, лікування чи волонтерські проєкти, а також надсилають підозрілі посилання.

Про це повідомляє поліція Львівської області.

Так, 13 вересня до поліції звернулася 23-річна львів’янка, яка в мережі «Інстаграм» отримала від подруги проханняпозичити їй грошів сумі 4400 гривень та переказала вказану суму із своєї банківської картки. Як з’ясувалося в подальшому, невідома особа зламала сторінку подруги заявниці та від її імені надсилала подібні оголошення.

Того ж дня жертвою шахрайської схеми стала 24-річна жителька міста Винники, яка отримала від подруги в «Інстаграм» прохання позичити гроші таперерахувала 5000 гривень на вказану банківську карту, не знаючи, що сторінка зламана шахраями.

Правоохоронці радять:  якщо ви отримуєте в соцмережах чи месенджерах подібні оголошення від своїх друзів, слід зв’язатися з особою, від якої надійшло таке повідомлення, альтернативним методом зв’язку та з’ясувати, чи це правда.

Крім того, ніхто не може бути застрахований від зламу власної сторінки. Як зрозуміти, що вашу сторінку зламано? На це може вказувати вимога ввести логін і пароль, хоча ви не виходили зі свого облікового запису раніше, після чого зайти на свою сторінку за старими даними не виходить - зловмисники дуже швидко змінюють логін і пароль.

Якщо ви підозрюєте, що вашу сторінку зламано, перевірте свої особисті повідомлення – чи не було таких, які були відправлені в той момент, коли ви не були в мережі, або таких, які містять підозрілі посилання. Якщо таке є, повідомте онлайн-друзів, щоб вони у жодному разі не перераховували гроші чипереходили на посилання.

Якщо ви зрозуміли, що вас намагаються ошукати, або вже стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте на оперативну лінію поліції 102. Чимраніше поліцейські отримають заяву, тим вищими є шанси розшукати шахраїв та притягнути їх до передбаченої законом відповідальності.

Читайте також: Шахрай зі Львова "побудував" модульного житла на 650 тисяч гривень.