Суд тривалістю 9 років - Україна перемогла у справі повернення Скіфського золотаВерховний суд Нідерландів вирішив повернути Україні "скіфське золото". Майже дев'ять років судової боротьби завершилися перемогою України над росією та її маріонетками.

9 червня 2023 року, після майже дев'яти років судового процесу, Верховний суд Нідерландів визнав право України на музейні експонати з виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі", - повідомило Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Рішення суду є додатковим свідченням підтримки з боку Європи територіальної цілісності України та неприпустимості агресії з боку росії.

У 2014 році, після анексії Криму, росія намагалася відібрати в України колекцію "Скіфського золота", яка до того перебувала на виставці в амстердамському Музеї Алларда Пірсона. Російська сторона ініціювала судовий процес у Нідерландах за допомогою підставних «кримських музеїв», вимагаючи передати колекцію в окупований Крим.

Протягом майже дев'яти років Україна вела юридичну боротьбу в судах Нідерландів. Росія витратила значні ресурси на спроби незаконного привласнення культурних цінностей України. Однак усі три судові інстанції Нідерландів, включаючи Верховний суд, відкинули претензії "кримських музеїв" та ухвалили рішення на користь України.

Тепер Україна очікує на повернення "скіфського золота" додому.