З 1 червня зросли тарифи на електроенергію, які дійдуть до 5,5 гривень у два етапиКабінет Міністрів України на своєму засіданні у вівторок, 30 травня, затвердив підвищення тарифу на електроенергію для населення з 1 червня до рівня 2,64 грн/кВт-год. Про це повідомляє Міністерство енергетики.

За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, це рішення є вкрай складним, але необхідним для масштабної підготовки енергосистеми до наступного опалювального сезону, яка триває на енергетичних об'єктах країни.

Він пояснив, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг звернулась до Міністерства енергетики з пропозицією підняття у два етапи тарифу для населення до ринкового рівня, тобто до 5,5 гривень.

При цьому першим етапом комісія пропонувала підняти тариф до 2,88 гривні з ПДВ за 1 кВт-годину.

"Але ми бачимо можливість встановити тариф на рівні 2,64 гривні/кВт-год. Це мінімальний тариф, який дозволить утримати енергосистему", - зазначив Галущенко.

За його словами, з підняттям тарифу середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 гривень.

"Ми припускаємо, що наступного опалювального сезону обстріли енергооб‘єктів будуть відбуватися так само системно, як це було і минулої зими. А тому маємо задіяти усі можливі ресурси для відновлення об’єктів та їх захисту", - підкреслив він.

Також Галущенко зазначив, що планується збереження субсидій для населення, а також збільшення фінансування фонду субсидіювання комунальних послуг для незахищених верств населення, аби всі українці, які потребують допомоги держави, її отримали.

Наразі вартість електроенергії для населення становить 1,44 гривні/кВт-год на перші 250 кВт-год на місяць.

Для тих, хто споживає понад 250 кВт-год електроенергії на місяць, тариф становить 1,68 гривні/кВт-год.

Як повідомляли Українські Новини, НКРЕКП пропонувала з червня підвищити ціну на електроенергію для населення до 2,88 гривні/кВт-год.

У жовтні 2022 року Кабмін вирішив не підвищувати ціни на електроенергію для населення до квітня, у квітні - продовжив чинні тарифи до травня, а у травні - до червня.

Кабмін знизив з жовтня 2021 року вартість електроенергії для населення на 14,3% до 1,44 гривні/кВт-год на перші 250 кВт-год на місяць, і залишив тариф на рівні 1,68 гривні/кВт-год для тих, хто споживає понад 250 кВт-год електроенергії за місяць.

Цей тариф було встановлено з 1 жовтня по 30 квітня 2022 року.

У квітні 2022 року дію тарифів було продовжено до 31 жовтня 2022 року.