Заборона на розпалювання багаття в лісах Тальнівської громади вже діє30 травня було проведено засідання комісії з техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тальнівської міської ради на Черкащині. Учасники засідання розглянули три питання.

Про це пише видання "Вісті Черкащини”.

Першим питанням було вирішення проблеми виникнення пожеж в лісах Тальнівської МТГ. Василь Сідько - міський голова зазначив, що у квітні проводилося обстеження комісіями територій, що примикають до лісових масивів, а саме сіл: Піщаної, Лоташевого, Колодистого, Поташа.

Відповідно до цього обстеження філії “Уманське лісове господарства” ДП “Ліси України” та філії Звенигородського лісове господарства” ДП “Ліси України” дали доручення встановити заборонні знаки про неможливість вʼїзду в ліс транспортних засобів у час пожежнонебезпечного періоду. Заборона не стосується транспорту лісокористувачів. 

У лісах мають бути встановлені знаки, які попереджають про заборону розпалювати багаття, кидати недопалки та непогашені сірники. Не можна буде випалювати стерню, суху рослинність та сміття на торфовищах, сільськогосподарських угіддях, лісосмугах, вздовж доріг та заплавах річок.

Міська рада отримала вказівку встановити в населених пунктах громади пристрої, за допомогою яких можна подавати звукові сигнали оповіщення. Крім того, було надано розпорядження забезпечити достатній запас води для пожежогасіння в разі потреби. Підʼїзди до забору води мають бути приведеними у відповідність та обладнані пірсами.

Другим питанням було обговорення водопостачання в громаді в разі виникнення пожежі. Василь Петрович наголосив на тому, що у Тальнівській громаді несправними є три пожежні водоймища з 14.

На третьому питанні обговорювалась ідентифікація обʼєктів підвищеної небезпеки. Міський голова повідомив про те, що якщо у власності або у користуванні керівників господарств є щонайменше один обʼєкт, який може мати підвищену пожежну небезпеку, або планується такий обʼєкт будувати, то потрібно провести його ідентифікацію згідно чинного законодавства та забезпечити розробкою планів стосовно локалізації та ліквідації аварій та наслідків.