Підвищений ризик аварій на дорозі: 4 випадки, коли водіям варто відмовитися від поїздки



Кожен водій, плануючи поїздку, має зважати на свою фізичну готовність і психологічний стан. У деяких ситуаціях керування автомобілем може нести небезпеку, і необов'язково це пов'язане зі споживанням алкоголю.

Важливо враховувати, що деякі медикаменти і стани організму також мають вплив на швидкість реакцій і концентрацію уваги під час їзди.

Прийом лікарських засобів

Антигістамінні препарати I покоління, а також деякі психотропні засоби чинять седативну дію. Тобто вони можуть викликати сонливість, знижувати реакції. В інструкції до застосування ліків ці ефекти обов'язково вказуються. Прийом таких ліків для водіїв перед поїздкою заборонений, адже це підвищує ризик ДТП на дорозі.

Спека на вулиці

Якщо температура навколишнього середовища значно перевищує норми, керування автомобілем стає небезпечним. Такі умови мають вплив на водія: швидко настає втома, дегідратація, зменшуються фізична та когнітивна здатність. Під час спеки увага людини розсіяна, реакції уповільнені. Тому в таких випадках краще утриматися від керування автомобілем, особливо довготривалих.

Недосипання

Поганий сон або його недостача серйозно впливають на фізичні та когнітивні функції людини. Реакції стають повільнішими, увага – менш стійкою. Тому сідати за кермо небезпечно як для водія, так і для інших учасників дорожнього руху.

У таких випадках краще скористатися альтернативними засобами пересування або відкласти поїздку, щоб відпочити.

Хронічний стрес

Погіршення фізичної та психологічної здатності також може бути пов'язано зі стресовим станом. Через це у людини знижується увага, погіршується пам'ять, збільшується роздратованість. Тому під час керування автомобілем у стані хронічного стресу водії менш уважні до дорожньої ситуації, реагують на все повільніше.

Щоб уникнути небезпечної ситуації, слід знайти спосіб зняти напругу та відновити емоційну стабільність, і тільки потім сідати за кермо.