На горі Пікуй в Карпатах встановлять фотопастки на... джиперів та мотоциклістів



Проблема джипінгу, квадроциклів, багів та ендуро мотоциклів в українських Карпатах, зокрема на горі Пікуй, що розташована на межі Львівської та Закарпатської областей, має великі розміри. За інформацією видання ZAXID.NET, керівниця організації "Зберегти Пікуй" Наталія Вишневська повідомила про останній випадок, коли активістам довелося фізично перешкоджати сімом ендуро, який стався 28 травня.

У зв'язку з цим активісти вирішили встановити фотопастки у заказнику "Пікуй". Громадська організація "Зберегти Пікуй" збирала кошти на одну фотопастку, а ще одну отримали від Національного природного парку "Тузлівські лимани" в Одеській області, а третю передав громадський інспектор Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, який не бажає розкривати своє ім'я.

"Три фотопастки будуть набагато ефективнішими, ніж одна. Ми розмістимо їх у різних місцях, але точні місця не будуть розголошуватися. Дані з фотопасток будуть передаватися в Державну екологічну інспекцію та в Закарпатську обласну поліцію. Далі ефективність буде залежати від їхньої роботи – як вони виявлятимуть порушників і залучатимуть їх до відповідальності", – зазначила Наталія Вишневська.

Охочі допомогти із придбанням фотопастки можуть зробити це за реквізитами: рахунок в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» UA203052990000026002035024342, ЄДРПОУ 45027394, валюта UAH (українська гривня), картковий рахунок – 4246 0010 0405 3017.

Ботанічний заказник "Пікуй" був створений з метою збереження частини лісового масиву на східних та південних схилах гори Пікуй, де процвітає букове рідколісся з залишками фрагментів букового криволісся. Територія заказника також налічує цінні види рослин, які внесені до Червоної книги України.

Проте, поїздки по горах, особливо в природоохоронних зонах, на джипах, квадроциклах, багах та мотоциклах призводять до пошкодження стежок та знищення рослинного покриву, що призводить до деградації екосистеми. Крім того, з 1 квітня до середини червня в Карпатах триває період тиші, коли тварини та птахи розмножуються, і будь-яке порушення їхнього спокою заборонено.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Також по темі: Закарпатські депутати попросили вище керівництво України врегулювати джипінг