Тушонка для маріупольців. Мерія пояснила, як купує продукти для містян, - ФОТОДонецький окружной адміністративний суд скасував рішення Державної аудиторської служби України (ДАСУ), яка знайшла порушення у тендері закупівлі харчів для продуктових наборів для маріупольських переселенців переселенців, а дії виконкому Маріупольської міської ради визнано правомірними.

Про це повідомили у пресслужбі Маріупольської міської ради на запрос 0629.

Нагадаємо, нещодавно депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін у депутатському зверненні, яке оприлюднив на своїй сторінці у Facebook, наголосив, що цей тендер відбувся с порушеннями, а деякі продукти, зокрема тушонка від виробника ТОВ "Мітформ", не відповідають вимогам якості.

Згідно тендерної документації, владою Маріуполя було придбано 90 тисяч продуктових наборів, які мали отримати переселенці у центрах "ЯМаріуполь".

Тоді на цей тендер звернула увагу ДАСУ. Аудитори прийшли до висновку, що тендер відбувся з порушеннями, а саме замовник (тобто виконком Маріупольської міськради, - ред.) вибрав більш дорожчого постачальника продуктів і відхилив пропозицію дешевшего. Різниця у пропозиціях склала трохи більше 6 млн грн. За рішенням ДАСУ, виконком Маріуполя мав час до 14 березня на оскарження цього рішення.

Детальніше про цей тендер читайте у розслідуванні 0629 Неякісна тушонка. Що не так з тендером Маріупольського виконкому вартістю 61 мільйон гривень

У міськраді наголосили, що тендер відбувся відповідно до вимог чинного законодавства та звернулися до суду, щоб доказати правомірність свого рішення.

"Виконавчий комітет Маріупольської міської ради звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку Державної аудиторської служби України від 27.02.2023 про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2022-12-16-015304-а. За результатами розгляду суд першої інстанції задовільнив позов та ВИРІШИВ визнати протиправним та скасувати висновок Державної аудиторської служби України №225 від 27.02.2023 (Справа№200/1133/23, рішення від 22.05.2023р.).

Згідно чинного законодавства та вищезазначеного рішення адміністративного суду, яке на даний час набирає законної сили, дії Виконавчого комітету Маріупольської міської ради є правомірними", - повідомили 0629 у пресслужбі Маріупольської міськради.

Пресслужба також навела роз'яснення, як саме відбувався цей тендер закупівлі і чому було обрано саме цього постачальника - "Фудгранд".

"Замовник може кваліфікувати переможцем учасника і заявити про намір укласти договір тільки такого учасника, документи якого будуть повністю відповідати кваліфікаційним вимогам, викладеним в тендерній документації і в подальшому укласти договір на постачання певного товару", - підкреслили у мерії.

Що стосується якості тушонки від виробника ТОВ "Мітформ" у міськраді зазначили, що наразі скарг від маріупольців, які отримували продуктові набори, на якість продукції не надходило.

Крім того, у міськраді підкреслили, що постачальник продуктів "Фудгранд"  надав документи, які підтверджують якість продуктів, що поставляються.

Крім того, у відповіді на запит тендерного управління Маріупольської міської ради постачальник наполягає що продукти у наборах для переселенців відповідають усім вимогам якості.

Також постачальник продуктів "Фудгранд" надає листа від ТОВ "Мітформ" - виробника тушонки, у якості якої засумнівався депутат Маріупольської ради Дмитро Забавін.

У листі "Фудгранд" повідомляє, що має документи, які підтверджують якість та безпеку продукції компанії.

"У виробничих приміщеннях ТОВ «МІТФОРМ» проведено ремонтні роботи, здійснено закупівлю та встановлення сучасного обладнання. У виробничих приміщеннях проводяться заходи, необхідні для забезпечення гігієнічних вимог, підтримується необхідний температурний режим. Персонал ТОВ «МІТФОРМ», що залучений до виробництва, дотримується правил особистої гігієни, періодично проходить медичні огляди, використовує чистий санітарний та спеціальний одяг, проходить навчання з питань гігієни персоналу. Крім того, в штаті ТОВ «МІТФОРМ» є лікар ветеринарної медицини, що проводить ветеринарно-санітарні експертизи сировини, в ході яких визначаються якість та безпечність такої сировини для подальшого використання у виробництві м'ясних консервів. Готова продукція ТОВ «МІТФОРМ» відповідає ДСТУ 4450:2005 «Консерви м'ясні. М'ясо тушковане. Технічні умови». Таким чином, ТОВ «МІТФОРМ» має належну матеріально-технічну базу та кваліфікований персонал для виробництва м'ясних консервів, що були реалізовані в адресу ТОВ «ФУДГРАНД»", - йдеться у листі.

Компанія також запевняє, що на території підприємства не проводились слідчі дії у зв'язку з порушеннями щодо якості продукції.

"...відомості викладені в соціальній мережі "Facebook" неправдиві, покликані лише для створення суспільного резонансу навколо закупівель продуктових наборів для внутрішньо переміщених осіб та штучного створення негативного іміджу ТОВ «ФУДГРАНД» та ТОВ «МІТФОРМ». Зазначені у цій публікації відомості спрямовані на витіснення продукції ТОВ «МІТФОРМ» з внутрішнього ринку і як наслідок до недобросовісної конкуренції", - заявили виробники тушонки.


У компаніі також заявили, що фото, які опублікував у своєму зверненні депутат Дмитро Забавін, не відповідають дійсності. У якості доказу підприємство надало фото приміщень, де виробляють тушонку.