Суддю із Запорізької області підозрюють у держзрадіВища рада правосуддя відмовила у звільненні за власним бажанням судді Чернігівського районного суду Запорізької області Віталію Ломейку.

Як зазначено в матеріалах ВРП, після окупації вказаного району Запорізької області навесні 2022 року, суддя Віталій Ломейко залишився на окупованій території та перебуває там досі. 

Утім, 17 жовтня 2022 року суддя надіслав до ВРП заяву про звільнення з посади судді за власним бажанням.

Суддівську винагороду Віталій Ломейко отримував до 1 грудня 2022 року, після чого перестав виходити на зв'язок.

Як повідомили в Територіальному управлінні Державного бюро розслідувань, розташованому в місті Мелітополь (наразі - у м. Запоріжжі), із 4 січня 2023 року щодо судді Віталія Ломейка проводять розслідування за ч. 2 ст. 111 (державна зрада в умовах воєнного стану) ККУ.

За даними ДБР, наразі суддя перебуває в місті Бердянськ Запорізької області, де "вчиняє діяння на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності".

Відтак, у ДБР вважають, що суддя перейшов на бік агресора і діє в його інтересах.

Також, у Раді правосуддя зазначили, що спроба ВРП встановити зв'язок із суддею, виявилася невдалою - мобільний телефон судді вимкнений, а на електронні листи він не відповідає.

Фактично, ВРП не змогла переконатися, чи є реальним волевиявлення Віталія Ломейка про звільнення з посади судді.

У підсумку, Вища рада правосуддя 9 травня постановила залишити без розгляду заяву Віталія Ломейка про звільнення з посади судді Чернігівського районного суду Запорізької області за власним бажанням. 

Цікаво, що кар'єру судді Віталій Ломейко розпочав 4 квітня 2003 року, коли був призначений на посаду судді Чернігівського районного суду Запорізької області. Отже, для набуття права на відставку йому потрібно було здійснювати правосуддя до квітня 2023 року.