Відновлення водопостачання, атаки рф, перейменування міст та спроба заборони МП: події травня 2022, - ФОТО
2023-05-24 17:04:58 Источник: https://www.0512.com.ua/
Травень 2022 року був насиченим на різні події. Попри війну, Миколаївщина продовжувала боротись з російськими окупантами та жити.
Редакція сайту 0512.ua вирішила пригададати хрологію подій останнього місяця весни 2022 року.
1 травня у Миколаєві був чутний вибух. Голова Миколаївської ОВА Вітлій Кім заявив, що орки вдарили по селітрі. Проте, покази повітря були у нормі.
У той же день в Баштанському районі на Миколаївщині знайшли сумку російського окупанта з фальшивими доларами та поліцейськими погонами. Голова Баштанської ОТГ Олександр Береговий, серед речей були бутафорські долари, липові документи та поліцейські погони від рядового до генерала.
2 травня Миколаївській області депутатці Баштанської районої ради Тетяній Мезіній заочно повідомили про підозру у колабораціонізмі. За даними слідства, депутат райради з 19 березня 2022 року, під час окупації збройними формуваннями рф міста Снігурівка, вступила у злочинну змову з окупантами та добровільно погодилася на співпрацю з ними.
Згодом голова Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта розповів, що колаборнати, які співпрацювали з російским агресорм під час окупації Снігурівщини, втекли разом з роскерівництвом.
Зранку, 3 травня, Миколаїв зазнав ворожого обстрілу з реактивної системи залпового вогню “Смерч”. На щастя, без жертв та постраждалих.
У той же день стало відомо, що у Баштанському районі у одному із сіл знайдено спільну могилу з тілами місцевих. Поліція виявила тіла двох місцевих жителів зі слідами вогнепальних поранень та катувань. В одного з чоловіків були зв'язані ноги.
Станом на початок травня, жителі Миколаєва залишались майже місяць без централізованого водопостачання. Уряд виділив 56 мільйонів гривень на відновлення.
7 травня, борючись із російськими окупантами, загинув один із найкращих льотчиків України, уродженець Миколаєва, - Ігор Бедзай. Він очолював 10-ї Сакську бригаду морської авіації Військово-морських сил України, яка після анексії Криму, розташувалася у Миколаєві.
8 травня на Миколаївщині українські військовослужбовці ліквідували одного снайпера окупантів, а ще одного взяли у полон.
Миколаївські аграрії, станом на 10 травня, попри розпал війни, вже посіяли зернові культури ярової групи, наразі аграрії сіють соняшник та кукурудзу.
11 травня, Оперативне командування “Південь” повідомило, що ситуація на півдні України залишається стабільно напруженою. на окупованих територіях Херсонщини та Миколаївщини паралельно із нав’язуванням ідеології "руського миру" продовжується тотальне мародерство окупаційної влади. Зерно, техніку, майно, людей окупанти викрадають, вивозять до росії. Виявлених активістів проукраїнської позиції катують, а за відмову співпрацювати – розстрілюють.
14 травня голова Миколаївської ОВА Віталій Кім закликав херсонців не здаватися та потерпіти. Він підкреслив, що наразі Україні вдалося "відсунути" рашистів від Харькова, до того ж країна почала отримувати озброєння. ЗСУ звільнили Херсон 11 листопада 2022 року, а за день до цього - Снігурівку та навколишні села на Миколаївщині.
Комунальне підприємство “Миколаївводоканал” організувало водозабір з річки Південний Буг, яка впадає у Чорне море. Спочатку воду, з 16 травня, подавали двічі на день, потім погодинно. Вже за місяць, на початку червня, у більшості районів міста було стабільне водопостачання. Згодом водоканал показав, як триває процес очищення води.
17 травня Миколаїв сколихнула новина про загибель бійця, командира гранатометного взводу 90-го окремого аеробомільного батальйону та громадського діяча Сергія Гуссіді.
У той же день, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич анонсував вихід на маршрут 5 автобусів, які місту передав муніципалітет Варшави.
19 травня депутатська комісія Южноукраїнської міськради підтримала ідею про переіменування назви міста. Новим варіантом може стати - Південноукраїнськ. Досі (станом на 24 травня 2023 року - ред.) місто називається Южноукраїнськ.
Станом на 20 травня 2022 року на Миколаївщині з початку війни загинули 255 цивільних осіб, 991 особа постраждала внаслідок російської агресії.
Того ж дня, колишня голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва повідомила, що автівка волонтерів, які намагалися доставити гуманітарну допомогу з Миколаєва, - потрапила під обстріл зі сторони російських окупантів.
Також з 20 травня на території Миколаївської області змінили початок комендантської години з 22:00 до 06:00.
21 травня у Миколаєві комунальні служби прибрали пам‘ятник, присвячений російському поету Олександру Пушкіну.
23 травня депутат Первомайської міської ради Євген Нотевський розповів, що на сесії міськради, розглянуть питання заборони діяльності церков московського патріархату. Проте, станом на кінець травня 2023 року, церкви продовжують працювати під патронатом МП. Наразі, загалом Миколаївщина посідає сьоме місце в антирейтингу за показником виходу громад з московського патріархату.
24 травня російські загарбники нанесли по Миколаєву черговий артилерійський удар ракетною системою залпового вогню "Торнадо-С". Внаслідок обстрілу околиць міста було завдано значної шкоди багатоповерховому будинку. Одна особа зазнала поранень.
З 25 травня у Миколаєві знов дозволили продаж слабоалкогольних напоїв, пива і вина, за два дні до цього дію “сухого закону” припинили у Вознесенську.
З того ж дня, КП "Миколаївелектротранс" починає розвіз очищеної води для потреб містян.
Станом на 26 травня 2022 року, в умовах повномасштабної війни та не у повному складі, колектив Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії підготував для містян три нові вистави.
29 травня, у ОВА повідомили, що з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 3840 цивільних об’єктів.
Також у той день, російські окупанти знову обстріляли житловий квартал Миколаєва. Пошкодження отримали дві людини, ще одна особа загинула.
30 травня Миколаїв припиняє співробітництво з двома білоруськими містами – Браславом та Могильовим. Так, як Білорусь не просто підтримує російську війну проти нашої країни, а й надає військам рф свою територію для накопичення військової техніки та обстрілів українських міст.
Тієї ж доби, Миколаївська обласна прокуратура повідомила Первомайському селищному голові та депутату Первомайської селищної ради Миколаївського району повідомлено про підозру за фактом державної зради.
31 травня, ЗСУ намагаються вираховують, де знаходяться САУ “Півонія”, які стріляють по Миколаєву. Тому міськрада закликала жителей Інгульського та Корабельного районів тимчасово переселитись та пообіцяла допомогти із пошуком місця.
Раніше редакція 0512 розповідала про те, як містяни пристосувались до реалій життя за рік відступності прісної води у кранах.
Створено на основі новин 0512.ua.
Фото з інтернету.