Весняні вітаміни: скільки коштує полуниця на ринку Чернігова



Кажи паляниця – не забувай про полуницю. Травень — сезон улюблених фруктів та ягід. Журналісти телеканалу «Новий Чернігів» побували на одному з ринків Чернігова аби дізнатися, які сезонні вітаміни зараз можна придбати та чи доступні ціни для чернігівців?

– Полуниця від 180 до 200 гривень за кілограм, потім груші є смачні 100 гривень за кілограм, банани 65 гривень, мандарини, до речі, дуже класні, хоч і не сезон, але смачні, 85. Апельсини Іспанія 100 грн за кілограм, Туреччина 60 грн за кілограм.

За даними головного управління статистики у Чернігівській області, з початку року споживчі ціни зросли щонайменше на три відсотка. Здорожчання фруктів та овочів продавці пов’язують із окупацією рашистами родючого півдня України та блокуванням морських портів, що ускладнює імпорт.

– Звідки ваша полуниця? Одеса, Вилкове і Західна Україні теж. Наскільки відрізняються ціни? Від Західної України 20 грн різниця на закупочній ціні, тому вона завжди дешевша, але вона трішки кислувата, Одеська солодша.

– Якщо ми в тому році полуницею торгували десь 120-150. Не в половину, але трошечки є, збільшилися. Хоч всі чекають домашню полуницю і кажуть що вона подешевшає – не подешевшає. Погодні умови і тому інше. А порівняно з минулим роком частіше чи менше люди почали купувати? Я б не сказала, що менше. Є можливість – купують. Як у людини і раніше не було можливості – не купують.

У топі продажів – полуниця. В середньому за пластиковий кошик доведеться витратити щонайменше 200 гривень, а скільки коштують яблука?

– Чемпіон є, семеринка є, горець є, айдаред, флорина. Наскільки змінилися ціни порівняно з минулим роком? Процентов на 20-30 точно. Саме дорожче було 17 гривень, а зараз по 27-30.

Покупці на ринку кажуть, ціни зависокі. Тому купують сезонні фрукти та овочі не часто, здебільшого очікують і на власні врожаї.

– Задорого, дуже задорого. Зарплати мінімальні, а ціни дуже високі.

-Як часто купуєте сезонні фрукти, овочі?

-Якщо купую, то в невеликій кількості, на вечір, на два, як можемо.

– З цінами трудно, трудно б я сказала. Пенсіонеру ще треба десь заробляти, інакше не проживеш. Полуницю будете купувати цього року? Ні, зовсім ні. Дорого, дуже дорого. Будемо чекати своєї.

– Ціни трошки кусаються, але я можу собі це дозволити поки що, але дороговато. Як думаєте, з чим пов’язане зростання цін? З війною, мабуть, тому що люди не знають де що садити. Взриви і все інше. Не можна сіяти вільно, не можна збирати врожаї і також збільшилися ціни на електроносії, газ і тому все це дуже пов’язано.

Наступними на прилавках з’являться черешня, персики та виногради. І хоча раніше фрукти везли із Мелітополя, Одеси та Херсону, цьогоріч продавці очікують на товар із Закарпаття і західних регіонів.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.