«Євробачення-2023»: українські діти, у тому числі переселенці, стали героями документального фільмуУ рамках "Євробачення-2023" українські та британські діти взяли участь у флешмобі від фестивалю «EuroFestival» – «Land & Sky, Home & Dreams», про який 12 травня вийшов відеоролик від Малої академії наук України (МАН).

Це відео було відзнято напередодні пісенного конкурсу «Євробачення-2023» в Ліверпулі. 

«12 травня українські діти назавжди увійдуть в історії конкурсу Євробачення-2023. Адже історії про наші заповітні бажання стануть частиною документального фільму про EuroFest», – йдеться у ролику. 

Зазначимо, що у Ліверпулі, з 1 по 14 травня проходить фестиваль «EuroFestival». Це двотижневий культурний фестиваль, на якому  представлено 24 проєкти, де 19 – створені у співпраці між британськими й українськими митцями, серед яких вищезгаданий флешмоб.

Ідея проекту, який розробили Мала академія наук України разом з Culture Liverpool полягає в тому, щоб запустили у небо символічних повітряних зміїв, на яких написано мрії та бажання дітей з України під час повномасштабної війни й продемонструвати це світові. У знак солідарності, в цьому взяли участь також діти з Ліверпуля.

Всього у флешмобі взяло участь 500 українських дітей, де тільки у Києві зібралось 125 школярів, серед яких переселенці з Сєвєродонецька, Харкова, Бучі, Маріуполя та інших міст України.

Голова комунікацій МАН України Олена Северенчук зазначила, що «це стане подією, якої ніхто не бачив за всю історію Євробачення: дві країни-організатори об’єдналися, щоб продемонструвати спільне бачення майбутнього разом з нашими дітьми».

Цю ініціативу також підтримав міністр освіти та науки України Оксен Лісовий, наголосивши, що «війна, можливо, і забрала в наших дітей частину дитинства, але наше завдання — зробити так, щоб українські діти попри все змогли якнайкраще реалізувати себе у майбутньому».

Нагадаємо, що минулого року на «Євробаченні-2022» в італійському Турині гурт «Kalush Orchestra» здобув перемогу, однак через війну в України організатори прийняли рішення проводити конкурс у Великої Британії – країні, яка посіла друге місто. Для проведення конкурсу обрали місто Ліверпуль, в якому з 9 по 13 травня відбувається конкурс. Цього року Україну представляє гурт TVORCHI з піснею «Heart of Steel». 13 травня відбудеться фінал, прямий ефір якого можна буде подивитись за посиланням та на телеканалі «Суспільне. Культура».

Данило Вінниченко