ЄС хоче запобігти використанню Росією третіх країн для обходу санкційЄС хоче запобігти використанню Росією третіх країн для обходу санкцій, фото-1

Європейський Союз має намір звернутися до третіх країн, чий імпорт передових технологій та іншої продукції з ЄС різко зріс за останній рік, з проханням посилити контроль за торгівлею, щоб не допустити їх використання Росією для обходу санкцій. Про це пише Bloomberg. Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати, Казахстан та деякі інші країни Східної Європи та Центральної Азії є третіми країнами, з якими Брюссель хоче співпрацювати для покращення відстеження та збору даних про торгівлю.

Очікується, що покращений контроль допоможе визначити, чи потрапляють товари, які підпадають під санкції, до Росії через треті країни. ЄС проситиме розширити його, включивши до нього продукти і технології, які підпадають під санкції, але можуть бути використані Росією у військових цілях.

Європейський Союз та його союзники все більше зосереджуються на тому, щоб зупинити обхід існуючих санкцій. За даними агентства Bloomberg, США посилюють тиск на Туреччину та Об'єднані Арабські Емірати з метою обмеження торгівлі з Росією. Агентство раніше заявляло, що, схоже, Росія успішно обходить санкції Європейського Союзу та "Великої сімки", щоб отримати життєво важливі напівпровідники та інші технології.

У 2020 році російський імпорт значною мірою повернувся до довоєнного рівня. Аналіз торговельних даних показує, що сучасні мікросхеми та інтегральні схеми, вироблені в ЄС та інших країнах-членах Альянсу, постачаються до Росії через треті країни, такі як Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати та Казахстан. Зокрема, Україна з'ясувала, що деякі мікросхеми, знайдені в захопленій російській військовій техніці, були повторно використані з побутової техніки через кілька місяців після початку повномасштабної війни. Водночас різко зріс експорт побутової техніки з ЄС до сусідів Росії.