Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» з 29 березня розриває договір безоплатного користування з УПЦДоговір безоплатного користування УПЦ Києво-Печерської Лаври розривається з 29 березня 2023 року. Це стосується усіх приміщень, які орендує УПЦ в Лаврі.

Про це йдеться у повідомленні Міністра культури Олександра Ткаченка у Телеграм.

Сьогодні, 10.03.2023 року, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» направив Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) УПЦ  попередження про розірвання Договору про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.

Таке попередження обґрунтоване висновками Міжвідомчої робочої групи, яка під час своєї роботи  встановила порушення Монастирем умов Договору щодо використання державного майна. Підстава - зафіксовані порушення умов користування державним майном. 

МКІП цю позицію підтвердив відповідним листом.

Відповідно до визначеної правовим полем процедури, від завтра працюватимуть робочі групи, утворені Заповідником, з інвентаризації майна та з обстеження технічного стану будівель і споруд.

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» з 29 березня розриває договір безоплатного користування з УПЦ (МП), фото-1