Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній вже 21 день поспіль і наразі не прогнозується.Дефіциту потужності в енергосистемі України немає вже 22 день поспіль і наразі не прогнозується, - розказали в Укренерго.

Споживання знизилось, що характерно для вихідного дня. Потреба в електроенергії повністю забезпечується виробництвом на українських електростанціях та несуттєвим імпортом.

Працюють всі види електростанцій в енергосистемі. Обсяг наявних доступних потужностей генерації сприяє підвищенню її операційної безпеки.

Мережевих обмежень у мережах «Укренерго», що спричиняли б необхідність обмеження споживачів, в областях наразі немає. Але при зміні ситуації в енергосистемі та різкому зростанні споживання можливе застосування відключень. Ремонтні бригади «Укренерго» сьогодні, 5 березня, розпочнуть додаткові ремонтні роботи на енергооб’єктах в Одеській області, які дозволять підвищити надійність живлення Одеського регіону. Підготовчі роботи вже почалися. Це складні роботи на високовольтному обладнанні, тому упродовж неділі, а також у понеділок можливі тимчасові обмеження споживання. Роботи проводяться на енергооб’єктах, які були неодноразово пошкоджені ворожими обстрілами і можуть мати приховані пошкодження. Тому навіть їх відновлення функціонування, на жаль, не виключає ризиків виникнення відмов інших елементів мережі, які живлять Одесу, що можуть статися під час проведення ремонтних робіт. Про завершення робіт «Укренерго» повідомить.

Нагадаємо, що росіяни випустили тисячі ракет та дронів по енергосистемі, понад 200 з них влучили у наші підстанції. Деякі підстанції були атаковані по 4-5 разів. Спеціалісти Укренерго щоденно працюють над відновленням пошкодженого обладнання. Але для відновлення надійності електропостачання, яке було до вторгнення, все ще треба багато часу та ресурсів.