"65 000 грн зарплати на місяць": українців, яким потрібна робота, кличуть працюватиСередні зарплати на аналогічних посадах в Україні та Польщі можуть відрізнятись у кілька разів. У міжнародному агентстві Gremi Personal проаналізували, скільки платять фахівцям на найбільш затребуваних вакансіях в обох країнах.

Як інформує "biz.today.ua", аналітика проводилася за внутрішніми даними компанії та за даними українського сайту з пошуку роботи Work.ua.

Аналіз показав, що середня зарплата може відрізнятись у кілька разів. Наприклад, середня заробітна плата директора в Україні – 25 тис. грн. У Польщі на цій посаді пропонують 93 тис. грн.

Найбільший розрив у зарплатах фахівці зафіксували на позиції менеджера з продажу: в Україні в середньому пропонують 15 тис. грн., а в Польщі – 92 тис. грн.

Найменше серед популярних вакансій платять касирам та охоронцям – по 10 тис. грн на місяць в Україні та в середньому 35 тис. грн у Польщі.

Продавець-консультант в Україні в середньому заробляє 10 000 грн, у Польщі – 65 000 грн, бухгалтерам платять – 15 000 грн в Україні та 53 000 грн у Польщі.

Тенденція працевлаштування українців у Польщі змінюється. Якщо кілька років тому попит був переважно на працівників низької кваліфікації, то за останні півроку ситуація помітно змінилася. Під час війни до Польщі переїхало багато висококваліфікованих спеціалістів зі знанням мов та вищою освітою. Близько 80% біженців працевлаштувалися у Польщі.

Наразі країна переживає бум вакансій. За останні півроку в Польщі відкрилися понад 10 тисяч українських бізнесів, які віддають перевагу працівникам з України. До того ж значна частина українок уже вивчила або вивчала польську мову, і вільно конкурувала за робочі місця з поляками.