Відома українська історикиня та письменниця Олена Стяжкіна виграла літературну премію і передала половину грошей "Халабуді", - ВІДЕОУкраїнська письменниця, історикиня, доктор історичних наук, професор Донецького національного університету імені Стуса Олена Стяжкіна виграла літературну премію і поділила її між маріупольської "Халабудою" та львівською бібліотекою.

Список переможців був оприлюднений на Фейсбук-сторінці конкурсу "Премія Львова - міста літератури".

"Попри велику війну росії проти України, в часи, коли українська культура перебуває під постійною загрозою знищення, Премія Львова - міста літератури ЮНЕСКО продовжує тривати задля українських авторів і авторок та завдяки дружній підтримці Тарту - Міста літератури ЮНЕСКО, які цьогоріч підтримали проведення Премії", - йдеться у повідомленні організаторів конкурсу.

Олена Стяжкіна перемогла із книгою "Смерть Лева Сесіла мала сенс".

На церемонії нагородження вона виступала дистанційно. Олена Стяжкіна зазначила, що половину отриманої премії передасть бібліотеці у Львові, на площі Ратуша. Це обласна бібліотека для юнацтва, яка реалізує проєкт Всеукраїнського форуму військових письменників. Саме на розвиток цього форуму і планують витратити гроші у бібліотеці.

Другу половину грошей  Олена Стяжкіна передасть маріупольській "Халабуді".

"Це та сама Халабуда, яка під час захоплення Маріуполя стала і мерією, і ООН, і ОБСЄ. А зараз вони відновились  у Черкасах і працюють на перемогу, ремонтують дрони для наших військових", - зазначила Стяжкіна