Повістки 18-річним: чи можуть забирати на фронт українців, що не досягли граничного віку



Вчора, 19 грудня, Зеленський заявив, що готовий підписати закон про зниження граничного віку для мобілізації. граничного віку призову на військову службу до 25 років. Але трапляється, що повістки вручають і 18-річним юнакам.

Про це повідомляє сайт 0382.

В ЗСУ розповіли, що зараз чоловіки до 27 років примусово не відправляються на фронт, але на військовому обліку вони мають бути.

"Приписка до призовних дільниць відбувається взагалі з 17 років - ще коли юнаки навчаються в школі: вони проходять первинний медичний огляд і, відповідно, вже стають на військовий облік у своїх ТЦК та СПП.

Після цього юнаки отримують приписне свідоцтво, яке потрібно їм для вступу у заклади середньої технічної освіти чи ВНЗ", - сказав начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

Він зазначив, що 18-річним можуть вручити повістку, але вона не означає відправку на фронт.

"Вони просто з'являються у свій ТЦК та СП, показують довідку про навчання або приходять з приписним свідоцтвом. А ще краще - мати ці всі документи при собі і всі ці питання відразу знімаються. Повістка - це не відправка на фронт. Повістка - це для уточнення облікових даних", - резюмував він.

Представник Сухопутних військ пояснив, що 18-річних не можуть забрати до війська у рамках мобілізації. Але для чоловіків віком від 18 до 27 років діє строкова служба в армії. Коли така категорія людей хоче піти на фронт - вони це можуть зробити на добровільній основі. Це ж стосується і студентів.

"Наприклад, якщо студент навчається, його вік до 27 років і з якихось причин він взяв академвідпустку чи його відрахували з вищого навчального закладу, але він має навчатися на стаціонарі - то він під мобілізацію не підпадає. Під мобілізацію на даний момент підпадають чоловіки віком від 27 років", - висловився Фітьо.