У 2023 році Житомирська область отримала 9 урядових грантів у сфері аграрного сектору



У 2023 році Житомирська область отримала 9 урядових грантів у сфері аграрного сектору. Особливу увагу привернуло фінансування проєктів, спрямованих на розвиток садівництва та ягідництва.

Про це повідомляє Житомирська ОВА.

Модульні Теплиці:

  • Отримано два гранти на загальну суму 4 мільйони гривень.
  • Одне підприємство профінансовано на суму 7 мільйонів гривень.

Садівництво та Ягідництво:

Виділено сім грантів на загальну суму 30,326 мільйонів гривень.

Шість підприємствам надано фінансування на суму 28,2 мільйонів гривень.

Підприємцям, які планують звернутися за отриманням гранту у 2024 році, необхідно ретельно розробити проєкт висадки насаджень, враховуючи нові умови та норми. Важливо аналізувати розмір та конфігурацію земельних ділянок, а також інфраструктурні особливості, які можуть вплинути на успішність проекту.

З січня 2024 року планується розширення умов надання урядових грантів за програмою «єРобота» на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. Відповідні зміни підготовлені Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Зокрема, пропонується змінити умови щодо висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних ділянках. Згідно з новими нормами, пункт 4 Порядку надання грантів доповнять таким змістом:

  • гранти надаються для висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних земельних ділянках, загальна площа якої/яких становить від 1 до 25 гектарів;
  • допускається розташування між земельними ділянками господарських шляхів, прогонів, полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень, рубежів (річок, струмків, каналів, лісосмуг, рослинних смуг, дерев, стежок, рівчаків, ярів, заболочених земель).

Інформацію необхідно врахувати підприємцям при розробці проекту висадки насаджень, якщо вони планують звернутися за отриманням гранту в 2024 році.

Довідково. Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».

Гранти надаються у розмірі не більше 70 % вартості проекту, але не більше 10 млн гривень. Заявник має профінансувати власними або кредитними коштами не менше 30% вартості проекту. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників. Для садів – від 5 до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше 4 постійних та 10 сезонних на гектар.

У 2023 році Житомирська область отримала 9 урядових грантів у сфері аграрного сектору, фото-1