Вологі стіни і течуть вікна - як боротися з вогкістю в квартирі



Жителям багатоповерхівок відносно нещодавно дали опалення. Батареї вже прогрілися, хоча в когось вони можуть бути і не настільки гарячі, що неможливо торкнутися. 

Попри те, що в багатоповерхівки вже з опаленням, у квартирах трапляється така проблема як вологі стіни, конденсат на вікнах і запах вогкості. Це не тільки неприємно, але й може бути шкідливо, адже від вогкості утворюється пліснява.

Одна з причин, чому так трапляється, у тому, що стіни поглинають вологу, але не встигають просохнути. Хоча це не єдина причина. Але чи є способи з цим боротися самотужки? Спробуємо в цьому розібратися.

Використовувати осушувач

Цей вид кліматичної техніки може працювати автоматично. Він має датчики, які визначають температуру та рівень вологості у приміщенні. Тому вимкнеться після досягнення заданих параметрів. Надлишки вологи збираються у резервуар. Він, зокрема, може стати в нагоді, якщо у приміщенні немає вентиляції або вона погано справляється, і коли відсутні вікна.

Увімкнути обігрівач

Звісно, це збільшить рахунок за споживання електроенергії. І також треба дотримуватись правил безпеки при їх використанні.

Але найчастіше вогкість виникає в неопалюваних або слабко опалюваних приміщеннях. Тому підійде радіатор, тепловентилятор чи конвектор. Також можна встановити стаціонарний опалювальний прилад із можливістю регулювання температури.

Налагодити вентиляцію

Особливо вентиляція необхідна на кухні та у ванній, оскільки там рівень вологості завжди підвищений. Вентиляційна шахта може засмічуватися, тому її необхідно прочищати. 

Зробити гідроізоляцію

Виправити ситуацію допоможе якісна гідроізоляція підлоги. Особливо це стосується перших поверхів багатоповерхівок.  При можливості це варто зробити і в підвалі.

Правильно сушити білизну

Якщо немає можливості через погоду винести речі на балкон, доводиться сушити їх у квартирі. Але це загрожує появою вогкості. 

Щоб уникнути негативних наслідків, можна включати обігрівач. Сушити речі краще у приміщеннях, де є вентиляція: на кухні, у ванній. Двері повинні бути відчинені, щоб циркулювало повітря.

Провітрювати приміщення

На якийсь час відкривайте всі вікна. Таку процедуру рекомендується робити щонайменше два рази на день: вранці та ввечері.

Найбільш ретельного провітрювання потребують кухня та ванна. Під час та після приготування їжі вікно на кухні має бути відкрите. Незайвим буде встановити витяжку.

Перевірити ущільнювач на вікнах

Якщо на вікнах часто з'являється конденсат, вони можуть стати джерелом вогкості в будинку. Причина - втрата герметичності через зношування чи забруднення ущільнювачів.

Перевірити труби та сантехнічні вузли

Коли труби зношуються, вони протікають. Нерідко винними стають неякісні матеріали чи помилки у монтажі. На трубах у туалеті та ванній періодично може з'являтися волога, але якщо це явище постійне, настав час усунути проблем.

Інше питання - як позбутися запаху і плісняви. Але про це розкажемо у наступному матеріалі.