В Україні з'явилась нова монета 10 гривень: у НБУ розповіли, чим вона особлива і чому присвячена



НБУ 10 листопада 2023 року вводить в обіг нову пам’ятну монету номіналом 10 гривень. Ця монета не колекційна - вона потрапить у вільний обіг. Назва монети - "Антонівський міст". Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

Нові 10 гривень присвячені річниці звільнення частини Херсонської області від російських загарбників. За словами голови НБУ Андрія Пишного, Антонівський міст, який зображено на монеті, став символічним для українців під час війни.

Рівно рік тому, коли війська агресора втікали з правого берега Дніпра, вони підірвали цей міст, що має стратегічне значення. Міст і досі стоїть зруйнований, але "з непохитною рішучістю очікує на Перемогу та повоєнне відновлення".

"До річниці визволення Херсонщини від окупантів Національний банк відкарбував монету, яка щодня перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії," – сказав Пишний.

Який дизайн має монета

За своїми характеристиками монета "Антонівський міст" ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Але вона має особливий тематичний реверс. На ньому міститься стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортні розв’язки на обох кінцях мосту.

Аверс монети – ідентичний із аверсом обігової монети номіналом 10 гривень 2018 року. На ньому розміщено номінал в обрамленні давньоруського орнаменту, а також рік карбування та герб України.

Зазначається, що ця пам'ятна монета, як і всі інші монети, обов’язкова до приймання на всій території України. Тираж монети - 10 млн штук, які поступово вводимуться в обіг. Цей тираж становить приблизно 6% від поточної кількості монет номіналу 10 грн.

Реалізація обігових пам’ятних монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься. Проте в НБУ зазначили, що частина тиражу монети "Антонівський міст" буде сформована в сувенірні ролики по 25 монет тиражом 20 тисяч штук. Їх можна придбати з 10 листопада в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ.