Збитки, завдані довкіллю через порушення правил рибальства в районі гідрологічного заказника «Гамарня», склали майже 100 тис грн



8 листопада 2023 року під час проведення рейдових заходів інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу на території гідрологічного заказника місцевого значення «Гамарня» було зафіксовано факт порушення вимог природоохоронного законодавства в частині порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

Про це інформує Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Так, в районі села Гамарня було виявлено чоловіка, який за допомогою колючого знаряддя лову (драча) методом багріння здійснював незаконний лов водних біоресурсів у річці Ірша у зимувальній ямі Малинського водосховища, яке входить до гідрологічного заказника місцевого значення «Гамарня».

Внаслідок незаконного вилову було спіймано 10 екземплярів риби - 9 лящів та 1 окунь.

Вилучені біоресурси залишено на відповідальне зберігання, знаряддя лову конфісковані.

Зазначене порушення зафіксовано протоколом про адміністративне правопорушення за ст. 91 КУпАП.

Матеріали скеровані до судових органів для вирішення питання щодо притягнення порушника до відповідальності.

Наразі фахівцями Інспекції вже обраховано розмір збитків, завданих рибному господарству внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Загальний розмір шкоди становить майже 100 000 грн.

Довідково: Відповідно до п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства забороняється вилов водних біоресурсів за допомогою колючих знарядь лову та способом багріння.

До колючих відносяться знаряддя лову, які утримують впійману рибу шляхом механічного проколювання будь-якої частини тіла (на відміну від активного захоплення рибою приманки ротовою порожниною). Способом використання «драча» є різка проводка знаряддя лову у воді з фіксацією риби на гачку за будь-яку частину тіла, тобто багріння.

Вилов риби способом багріння вважається недопустимим та варварським. Адже під час такого забороненого методу більша частина риби зривається, залишається пораненою у воді, починає хворіти і гине. Таким чином недобросовісні рибалки більше знищують рибу, ніж виловлюють.

Державна екологічна інспекція Поліського округу