Що роблять з органікою у Львові: пояснення



Фахівці управління з питань поводження з відходами Львівської міської ради нагадують про важливість сортування органічних відходів.

Уже 98% контейнерних майданчиків міста забезпечені контейнерами для збору органіки. Відтак усі містяни мають змогу сортувати відходи. Про це повідомила Львівська міська рада.

«Від 40 до 60% відходів у вашій квартирі складає органіка. Якщо її викидати до одного смітника з рештою відходів, виникає неприємний запах. Крім цього, несортоване сміття спричиняє пожежі на сміттєзвалищах, забруднює грунт, воду та повітря.

Збирайте органічні відходи в окрему урну чи біорозкладний пакет та викидайте лише в спеціальний контейнер з написом “Органіка”», – закликають фахівці управління з питань поводження з відходами ЛМР.

Комунальники наголошують, що у спеціальні контейнери важливо викидати лише органіку: без пластику, паперу та інших відходів. Розташування найближчого до будинку контейнера для органіки мешканці можуть знайти за посиланням.

Опісля усю зібрану органіку вивозять на міську станцію компостування, де відходи переробляють на компост. Це якісне добриво купують фермери для підживлення грунту. За 3 роки роботи станція прийняла близько 20 тисяч тонн органіки.

В управлінні з питань поводження з відходами наголошують, якщо правильно сортувати відходи, вони можуть принести користь. Водночас 90% представників великого та малого бізнесу Львова вже сортують органіку. Також мешканців Львівської громади закликають не спалювати опале листя та залишки городини, а здавати їх для компостування на компостувальну станцію.

Читайте також: Судитимуть блогера із Львівщини, який називав злочинцями українських захисників