Як оформити статус "дитини війни": куди звертатись та які документи потрібні
2023-09-11 21:32:15 Источник: https://www.0372.ua/
На жаль, у цій війні росії проти України страждають не лише дорослі, але і діти. Факт смертей, каліцтва - сам по собі доволі страшний. Але особливо нас чіпляють новини, коли через війну потерпають діти.
Держава забезпечує їхній соціальний захист, що регламентується Постановою Кабміну № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів».
Наразі в Україні право на отримання статусу мають діти, які під час воєнних дій, збройних конфліктів та агресії рф не досягли повноліття, та зазнали:
- поранення, контузії, каліцтва;
- психологічного насильства;
- фізичного, сексуального насильства;
- були викрадені або незаконно вивезені за межі нашої країни;
- залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
- незаконно утримувалися, зокрема в полоні.
Для того, щоб отримати статус «дитина війни» необхідно звернутися до органів опіки та піклування за місцем реєстрації або фактичного проживання.
Слід заздалегідь зібрати певний пакет документів.
Пакет документів на набуття статусу «дитина війни»:
- свідоцтво про народження або інший документ, що посвідчує особу дитини;
- документ, що посвідчує особу заявника;
- документ, що підтверджує спорідненість з дитиною;
- довідка про взяття дитини на облік як ВПО (за наявності);
- паспорт-книжечка чи ID-карта (за наявності);
- закордонний паспорт (за наявності);
- витяг з реєстру територіальної громади (за наявності). Якщо його немає, доказом місця проживання може бути право власності дитини чи її батьків на нерухоме майно, свідоцтво про базову загальну середню освіту, атестат про повну загальну середню освіту, документ про професійно-технічну освіту, табель успішності, учнівський квиток, медичні документи;
- виписки з медичного лікування чи після огляду дитини;
- копії документів: заяви про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення, витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження, висновку експерта за результатами судової експертизи (за наявності), висновок оцінки потреб сім’ї, копія посвідчення з написом Посвідчення члена сім’ї загиблого, якщо дитина отримала статус, копії свідоцтва про смерть та документа, що підтверджує загибель особи внаслідок воєнних дій або поранення;
Якщо дитина не досягла 14 років, то заяву за неї подають батьки, найближчі родичі або опікуни. Після 14 років дитина має право звертатися за наданням статусу самостійно.
Рішення про надання статусу «дитини війни» ухвалюється протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви.
Цим дітям надаються ті ж пільги та виплати, що й для ВПО, допомога в здобутті освіти та щомісячна виплата розміром у 3 тисячі гривень. Допомогу пропонують і благодійні організації, але заяву слід подавати самостійно.
Варто додати, що досягнення особою повноліття не є підставою для скасування статусу.