Тролейбусники окупованого Сєвєродонецька за 38 мільйонів купили техніки на випадок звільнення міста



КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» Сєвєродонецької міської ради 16 серпня за результатами тендеру замовило компанії «Автоскладальне підприємство «Кобальт» комунальної техніки на 38 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», передає портал "Наші гроші".

Цьогоріч виробник поставить у Дніпро два самоскиди, дві комбіновані дорожні машини, комбіновану машину-автоцистерну та каналопромивну машину на шасі Foton. Договір передбачає аванс у розмірі 20%. Однак, за даними порталу публічних коштів «Spending» і пошуково-аналітичної системи «.007», станом на 30 серпня ніяких транзакцій ще не було.

Найменування товаруКількість, од.Ціна, грн/од. із ПДВ
Машина дорожня комбінована MSV-5/17CIST27 503 000
Машина каналопромивна KCJ-100.02Y0916 690 000
Автоцистерна-машина комбінована MSV-5/07-DJT15 490 000
Самоскид KDT-35/3BKM25 400 000

На сайті виробника немає цін. На інших виграних ним торгах ці моделі знайти не вдалось.

Перед аукціоном анонімна фірма скинула замовнику посилання на новину щодо заклику Володимира Зеленського до місцевої влади витрачати бюджетні кошти в першу чергу на потреби оборони України. Фірма написала, що президент України чітко написав, що всі непріоритетні витрати мають бути скасовані та гроші перенаправлені на потреби фронту.

«Те що ви робите, купляючи машини для фактично неіснуючого підприємства комунальні машини на 1 млн євро – це справжнє мародерство. Інформація про цю закупівлю обов’язково буде подана на розгляд компетентних органів», – пише анонім у запитаннях до процедури.

Замовник відповів, що за законом не може застосовувати в роботі інформацію з новинних повідомлень, що ширяться в засобах масової інформації, навіть якщо джерелом виступає президент України. Він визнав, що купує техніку на майбутнє, коли Сєвєродонецьк буде звільнено від окупації:

«Оскільки Замовник не ставить під сумнів майбутню деокупацію міста Сєвєродонецька Луганської області зокрема, та іншої тимчасово окуповану територію України загалом, Замовником відповідно до вимог чинного законодавства України вживаються заходи з формування необхідних ресурсів, техніки, обладнання та засобів, що будуть вкрай необхідними для підтримки життєзабезпечення громадян на звільнених територіях та відновлення пошкодженої інфраструктури міста».

Уже після підписання договору громадянка Наталя Подосіннікова подала звернення в Держаудитслужбу з вимогою зупинити закупівлю:

«Вимагаю зупинити цей кримінал під час війни. Кошти повинні йти на обороноздатність країни. Це гроші платників податків, зокрема мої. Вимагаю зупинити процедуру та перенаправити на військові цілі, закупівлю засобів захисту, медичних засобів для потреб ЗСУ».

Відповідь ДАСУ досі очікується.

«Автоскладальне підприємство «Кобальт» отримало підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Харківською фірмою володіють директор Валерій Пінскій та Андрій Матенко. Всього з 2017 року вона отримала державних підрядів на суму 277 млн грн.

КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» з липня 2023 року керує Андрій Гноєвий.

Російські війська захопили Северодонецьк Луганської області в червні 2022 року. Відтоді тролейбусне управління нічого не закуповувало аж до моменту оголошення нинішнього тендеру. Після вторгнення це найбільша закупівля замовників, у яких головним органом вказано Сєвєродонецьку міськраду або Сєвєродонецьку міську військову адміністрацію.

Нагадаємо, нещодавно нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк повідомив, що ДП «НАЕК «Енергоатом» після початку повномасштабної війни оголосив закупівлі товарів для окупованої Запорізької АЕС на 566 млн грн. За його словами, ціни на черевики могли бути завищені вдвічі порівняно із цінами з відкритих джерел.

«Енергоатом» відповів, що провів закупівлі законно. Мовляв, обладнання і частина придбаного взуття були доставлені на окуповану станцію та роздані виключно українським атомникам. Решта взуття та іншого спорядження для ЗАЕС зберігаються на спеціальному об’єкті та будуть передані персоналу ЗАЕС для відновлення роботи станції після її деокупації. У свою чергу Железняк звернувся до голови ТСК ВРУ щодо закупівель із проханням викликати всіх причетних до закупівель на ЗАЕС і пообіцяв подати запити в ДАСУ та Рахункову палату.