Чим допомогти ЗСУ та країні окрім донатів – 5 порад чернігівцям
2023-07-27 22:56:03 Источник: https://www.0462.ua/
Сила українців — у єдності, жертовності та готовності прийти на допомогу. З 2014 року наші волонтери вражають світ своєю здатністю робити неможливе й добувати необхідне для армії буквально з повітря. З 24 лютого 2022 року на волонтерів перетворилася вся країна. Страшні реалії повномасштабної війни згуртували суспільство ще більше. Ми активно долучаємось до зборів і донатимо кожну вільну копійчину. Але, на жаль, не завжди ця копійчина є на картці або у кишені.
То що ж робити, якщо коштів нема, але допомагати Збройним Силам України хочеться? Ми підготували для вас топ-5 варіантів допомоги ЗСУ, які не потребують фінансових вливань, але можуть суттєво допомогти нашим бійцям на фронті та постраждалим цивільним.
1 - ДОНОРСТВО КРОВІ

Наші котики й киці ЗСУ сталеві лиш волею й духом. Тіла ж їхні так само, як і у звичайних людей, з плоті і крові. І часто кров необхідна, щоб врятувати життя пораненого воїна. Кров та плазма потрібні постійно, тому якщо ви старші за 18 років та не маєте протипоказань, визначених МОЗ, - можете стати донором. Зателефонуйте до Чернігівського обласного центру крові за номером 67-77-14 або завітайте за адресою вул. Пирогова, 13, де фахівці повідомлять вам про поточні потреби та детально роз'яснять, як готуватися до процедури. І, можливо, у жилах бійця, який знищить якогось особливо мерзенного та небезпечного російського військового злочинця, тектиме ваша кров.
2 - ПЛЕТІННЯ “КІКІМОР” ТА МАСКУВАЛЬНИХ СІТОК

Те, що потрібно завжди й у великих кількості, точно не буде ніколи зайвим, а рук для плетіння може не вистачати. Така допомога посильна для людей будь-якого віку й статі: від школярів до літніх чоловіків та жінок (звісно, якщо нема проблем з зором та артриту, бо інакше буде важко). Можна звернутися до Єдиного Волонтерського Центру, де нададуть інформацію щодо того, де й коли можна долучитися до плетіння. Якщо нема фізичної можливості або здоров'я плести, можна допомогти з матеріалами для сіток. Напевно, у кожній шафі можна знайти старенькі речі відповідних кольорів. Або білі простирадла, які можна пофарбувати. Головне — щоб тканина добре рвалася на смужки.
3 - РОБОЧІ РУКИ ДЛЯ ВОЛОНТЕРСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Волонтерським організаціям часто-густо необхідна звичайна фізична допомога. Щось розвантажити, перенести, розібрати тощо. Але не завжди вистачає людей для цього. Тож якщо вам дозволяють здоров'я та вільний час, можете сконтактувати з будь-якою з міських волонтерських організацій та запропонувати себе в якості помічника за потребою. Наприклад, наші славнозвісні “Бо Можемо!”, які допомагають людям відбудовувати зруйновані оселі, будуть дуже вдячні за допомогу у розборі завалів. А ще більш потрібні люди, які мають певний робочий фах чи просто є тямущими господарниками зі здібними руками і головою: електрики, теслі, будівельники, слюсарі, сантехніки, покрівельники. Тож обирайте волонтерську організацію, яка близька вам по духу, спілкуйтеся, вас “візьмуть на олівець” та звертатимуться, коли в цьому виникне потреба.
4 - ДОПОМОГА ПОРАНЕНИМ БІЙЦЯМ У ШПИТАЛІ

У нашому місті проходять лікування та реабілітацію поранені бійці з різних куточків України. І не завжди до них може приїхати, а тим більше постійно перебувати поряд, близька або рідна людина. Тож ви можете стати помічником та товаришем комусь з наших захисників. Часто щира розмова та відчуття, що ти не сам, творять дива та допомагають швидко одужати. Та й більш практична допомога не буде зайвою: засоби гігієни, специфічні лікарські засоби чи просто смаколики для поранених – все може бути дуже допоміжним для непростого процесу лікування – і фізичного, і емоційного. Тож варто сконтактувати у соцмережах з Жіночою сотнею самооборони, наприклад, з пані Іриною Тимофєєвою, та запитати, яка допомога потрібна у шпиталі та чи можливо стати добрим другом для якогось бійця, що нині на лікуванні.
5 - ТЕ, ЩО ВИ ВМІЄТЕ НАЙКРАЩЕ

Кожен з нас у чомусь талановитий. Хтось пече смачнющі пиріжки, хтось вміє шити спідню білизну, хтось в'яже шкарпетки, хтось може організувати благодійний концерт, а хтось - “зварити” пічку-буржуйку... Тож добряче подумайте: що б такого ви могли зробити-створити самотужки або спільно з однодумцями, що можна було б або конвертувати в донат, або просто передати на передову чи у шпиталь. І ми впевнені, що як мінімум один варіант обов'язково знайдеться. Бо найголовніше — це щире бажання бути корисним у такій важливій справі, як наша спільна перемога.
Очевидно, що війна вимотує нас і фінансово, і емоційно. Усім нам важко, але, звісно, бійцям на фронті неспівмірно тяжче. І так, багато хто з нас не мають зараз можливості для суттєвої фінансової допомоги благодійним фондам чи волонтерам. Але, як бачите, можна бути корисним і без грошей. Головне – це мати бажання і час. Долучайтеся і побачите, як вам самим стане легше на душі від розуміння того, що частинка великої допомоги для нашої майбутньої перемоги йде особисто від вас.