Кров для ЗСУ здали у Луцьку більше 150 людейУ Луцьку більше 150 людей здали кров для ЗСУ

У Луцьку більше 150 людей здали кров для ЗСУ

Протягом кількох годин на Київському майдані лучани мали можливість здати кров для наших захисників у рамках акції «Кров для ЗСУ! Допоможи воїнам воювати, ставши для них донором!»». Ця акція буде продовжена завтра у Ковелі.

Ініціювала масштабну кампанію громадська організація «Рух Змін» у партнерстві з добровольчим батальйоном РДК за підтримки БФ «Шведський центр допомоги», Волинської ОВА в особі голови Юрія Погуляйка та народного депутата Валерія Стернійчука.

Як розповів голова ГО «Рух змін» Андрій Кошара, такі акції проводяться по всій Україні. Напередодні дві такі акції проводили у Києві – на Михайлівській площі, у четвер, 8 червня вона відбулася у Луцьку, а 9 червня стартує у Ковелі, ще одна акція буде у Володимирі.

«Це дуже хороша ініціатива, ця акція відбувається в рамках національної програми «Твоя кров може воювати – стань донором». Два дні вона триватиме на Волині, сьогодні вона в Луцьку завтра біля ЦНАПу в Ковелі. З 10 до 14 дня кожен може прийти і стати донором. Війна кидає нам нові виклики, потреба в крові є щоденною, вона може рятувати і військових, і цивільних, використовується під час лікування і операцій. Це благородна і потрібна справа», - наголосив нардеп Валерій Стернійчук, який теж долучився до акції і здав кров.

У Луцьку більше 150 людей здали кров для ЗСУУ Луцьку більше 150 людей здали кров для ЗСУ

Здати кров можна було у спеціальному донормобілі, подарованому БФ «Шведський центр допомоги». Для того, щоб здати кров достатньо було взяти з собою документи. На місці медики записували дані донорів, робили аналізи.

Як розповів громадський діяч з Луцька Назар Романюк, охочих здати кров було багато – прийшло близько 500 людей, що стало неочікуваним. З його слів, частині донорів відмовили, оскільки після здачі аналізів виявилось, що в них не можна брати кров, ще близько 100 осіб скерували в Центр крові.

«Було орієнтовно 500 людей, ми в принципі не розраховували на таку кількість. В автомобілі взяли кров у 57 людей, багато відсіяли, бо на місці робили аналізи, і були такі, кому не можна здавати кров. Було настільки багато людей, що близько 100 ми скерували в Центр переливання крові. Тож акція – успішна», - зазначив він.

У Луцьку більше 150 людей здали кров для ЗСУУ Луцьку більше 150 людей здали кров для ЗСУ

Якщо хтось не встиг долучитися до акції – він може записатися у чергу в Центр крові, де потім теж можна здати кров.

Очільник Центру крові Юрій Кременець каже, що потреба в донорській крові є постійно, нею центр постійно ділиться з іншими регіонами, тож вдячний організаторам акції і самим донорам.

«Ми зараз забезпечуємо не тільки потреби області компонентами крові, а й відправляємо на схід. Найбільша потреба в мінусових групах 1, 2, 3, 4 з резусом «мінус», вони завжди були в дефіциті», - каже він.

Серед людей, які прийшли на акцію – відомий столичний блогер Денис Кошельник. Каже, що здавав кров минулого разу, а зараз організовує медійну підтримку.

«Я є волонтером РДК, для кого буде частково йти кров. Багато з них стали моїми друзями», - додав він.

У Луцьку більше 150 людей здали кров для ЗСУУ Луцьку більше 150 людей здали кров для ЗСУ