путін сповідує тактику Гітлера, Сталіна та ІДІЛ: як підрив Каховської ГЕС повторюється в історії
2023-06-09 14:32:55 Источник: https://www.0619.com.ua/
У ніч проти 6 червня росія здійснила свій черговий воєнний злочин. Підрив Каховської ГЕС вкотре довів, що рашисти – здатні на все. Для країни агресорки не важливі людські жертви. Вона готова спровокувати екологічну та техногенну катастрофу. Тим паче, що вона вже здійснювала це раніше. Ніколи знови у виконані рашистів виглядає як можемо повторити. Так 80 років тому радянські військові підірвали ДніпроГЕС, щоб зупинити гітлерівську армію. Згодом, німці й самі використовували тактику "випаленої землі".
Редакція пояснює, як росія використовує варварські методи віками, а також чому підрив Каховської ГЕС підпадає під визначення воєнний злочин.
Триває чотириста сімдесят перша доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої країни. За цей період окупанти системно порушують Женевські конвенції та усі можливі правила війни. Це дає всі підстави вважати, що росія здійснює в Україні відкритий геноцид.
Згідно Женевської конвенції (стаття 56 Додаткового протоколу I 1977 року) дії щодо руйнування дамб є воєнним злочином та можуть бути прирівняні до використання зброї масового знищення.
Фактори такого руйнування фактично ідентичні ядерному вибуху окрім радіаційного забруднення:
- Евакуація населення, руйнування підприємств і об'єктів зі шкідливими та отруйними речовинами (хлор, аміак, нафтопродукти).
- Руйнування об'єктів водопостачання , каналізації, електропостачання ,коллапс продуктової і медичної логістики.
- Забруднення частини акваторії Чорного моря та інші наслідки.
Зазначимо, що росія ще восени минулого року оголосила окуповані українські території своєю територією. Тобто, згідно власного законодавства, чинить воєнні злочини на теренах, які називає росією. Під час підриву дамби вони навіть не попередили військових рф перебуваючих у зоні ризику, які потім потонули від великої води. Також окупаційна влада не допомагає, а перешкоджає евакуації населення України.
Підрив росіянами Каховської ГЕС має численні історичні паралелі. 18 серпня 1941 року радянська армія підірвала греблю ДніпроГЕС, намагаючись чи то зупинити наступ німців, чи то просто зруйнувати збудований американськими інженерами стратегічний об'єкт.
Наслідки підриву ДніпроГЕС були жахливим та страшними. Проте, не для німців. Внаслідок вибуху і підняття води загинули кілька тисяч бійців Червоної Армії та місцевих мешканців (історики говорять про близько 3 тисячі загиблих), яких ніхто не попередив про підрив.
Натомість на успіхи Вермахту це жодним чином не вплинуло. Німці навіть не зазнали втрат. Також не було 100 000 втрат і 20-метрової хвилі, яка нібито дійшла до Херсону (це все вигадки журналістів-хайпожерів 90-х років минулого століття).
Підрив ДніпроГЕС – типова практика для Червоної Армії, яка відтворювала, за наказом Сталіна та його кліки, так звану "скіфську тактику", що принесла успіх згаданим скіфам під час вторгнення перського царя Дарія, Петру Першому у війні зі шведами та Кутузову під час війни з Наполеоном у 1812 році.
Для Сталіна вона полягала у варварському знищенні історичного центру Києва (операція "Вогняний смерч" вересня 1941 року) та масових підривах індустріальних гігантів на сході України, за побудову яких віддали свої життя мільйони українців – жертв Голодомору.
До тактики "випаленої землі" за кілька років по тому вдадуться й нацисти.
У березні 1945 року Гітлер наказує міністру озброєнь і боєприпасів Альберту Шпеєру (фактичному прем'єру) розпочату план "Нерон" (за іменем римського імператора, який наказав спалити Рим, – 24 Канал).
Що передбачав план "Нерон"
Негайне знищення всіх військових споруд, споруд транспорту, зв'язку, промисловості та постачання, продовольчих складів, а також речових цінностей, що перебувають на території Рейху і які неможливо було вивезти.
Шпеєр наказ Гітлера саботував, чим врятував своє життя (отримав 20 років, згодом вийшов на волю та помер власною смертю) та життя мільйонів німців.
Сучасні колеги путіна – бойовики ІДІЛ – також відзначаються варварськими діями. Вони неодноразово підтривали дамби на Євфраті та інших річках, підпалювали нафтові свердловини тощо. Стратегічної переваги це їм не дало жодної, натомість вони отримали репутацію варварів, з якими неможливо вести жодних переговорів.
Чи допоможе підрив Каховської ГЕС росії
Автор популярного телеграм-каналу "Миколаївський Ваньок" та очільник Миколаївської ВЦА Віталій Кім вказують, що росіяни, схоже, не планували повний підрив ГЕС, а натомість хотіли спровокувати частковий. Схоже, на меті окупанти мали план "змити" бійців ССО ЗСУ, які вже встигли закріпитись на численних дніпровських островах і встановили вогневий контроль над позиціями росіян.
Натомість вибух повністю зруйнував ГЕС та дамбу і спричинив неконтрольований витік води. Як наслідок, повінь пішла як на звільнений від росіян правий берег, так і на досі окупований лівий.
Для багатьох окупантів "криворукість" їхніх побратимів стала сюрпризом – під водою опинилися техніка та оборонні позиції, які вони встигли накопати за 16 місяців.
Велика вода спричинила значну паніку в окупантів: їм тепер доведеться відходити і відводити артилерію вглиб, а це означає, що вони втратять можливість обстрілювати позиції ЗСУ та звільнені населені пункти.
Також "велика вода" не зупинить український контрнаступ, адже, швидше за все, Херсонська область не буде місцем головного удару. Втім, тепер для ЗСУ на цьому театрі воєнних дій з'являються нові перспективи.
Фактично вимальовується ситуація, що оосія при спробі "змити" позиції ССО на дніпровських островах знесла свою ж щільно укріплену і заміновану першу лінію оборони і створила для ЗСУ "майже" сухопутний коридор наступу на лівий берег Дніпра.
Але найстрашніше для росіян не це. За весь час вторгнення вони розповідали, що досягли важливої цілі – відновили безперебійне водопостачання тимчасово окупованого Криму.
Нині ж вони своїми власними руками перебили водну артерію та залишили Крим без єдиного джерела питної води. Таким чином, цим терактом росія значно погіршила власне становище не лише на правому берегу Дніпра в Херсонській області, але й в Криму.
Виправити цю ситуацію росія вже не зможе – Каховська дамба вже повністю під водою і не підлягає відновленню.
Проте, росія матиме шанс долучитись до відновлення, але вже після української перемоги. За відновлення росія сплатить репараціями та ціною майбутнього кількох поколінь своїх громадян.
Якою має бути реакція світу
Теракт у Каховці спровокував екологічну і техногенну катастрофу. Світ вкотре побачив, хто такі росіяни та на що вони здатні.
Це був потужний сигнал усім тим в світі, хто досі говорить про якісь мирні переговори з терористами на їх умовах. Також це сигнал до посилення допомоги Україні і більш рішучих дій щодо росії. НАТО, ЄС та найбільші західні держави повинні нарешті поставити росію на місце. Поки що вона не поставила весь світ на межу виживання.
Світ більше не має святкувати "День російської мови" (як це роблять в ООН), натомість має поставити питання про доцільність існування російського політичного режиму. Замовчування зі сторони світової спільноти може привести до того, що теракт на Каховській ГЕС буде не останнім.