Знезараження води в домашніх умовах: кілька порад від МОЗ
2023-06-08 14:34:51 Источник: https://www.0472.ua/
Під час війни в нашій державі люди можуть залишитися без питної води. Міністерство здоровʼя України дало поради, як можна знеразазити воду в домашніх умовах.
Кипʼятіння
Воду потрібно кипʼятити як мінімум 10 хвилин. Після цього залишити її, щоб відстоялася. Зберігати воду рекомендовано в закритій тарі. При можливості треба кипʼячену воду додатково очищувати.
Таблетки з активним хлором
Важливо! МОЗ звертає особливу увагу на те, що потрібно уважно читати інструкцію, в якій вказано, на який обʼєм води цей засіб розраховано. Таблетки слід додати у воду та залишити на 30-60 хвилин. Після цього можна очищену воду споживати.
Активоване вугілля
5 таблеткок потрібно подрібнити, загорнути в чисту тканину та опустити у воду. Пропорція - пʼять пігулок на 1 літр води. Вода повинна знезаражуватись таким способом протягом 8 годин. Завдяки вугіллю зникає неприємний запах, незначні домішки та шкідливі речовини.
Марганцівка
За допомогою цієї речовини можна знезаражувати воду у невеликій кількості. Додається 1-2 грами розчину на 1 літр води. Вода має набути блідо-рожевого кольору. Потрібно, щоб розчин відстоявся 30 хвилин, після чого слід його процідити.
Йод
Його можна використовувати в крайньому випадку. 3-4 краплі йоду додається на 1 літр води. Далі треба через побутовий фільтр воду профільтрувати. Залишити на 1 годину, тоді аж можна її пити. МОЗ наголошує на тому, що тим, хто має уражену щитоподібну залозу, потрібно уникати надмірного споживання йоду.
Оцінка води перед очищенням
Перед тим, як очищати воду, її слід перевірити на запах та колір:
- одну третю пляшки потрібно інтенсивно потрусити - якщо на поверхні утворилася піна, то така вода є непридатною для вживання;
- якщо вода має хімічний, бензиновий, трупний або інший неприємний запах, то її не можна використовувати;
- вода не повинна мати жодного забарвлення.