Вартість брухту міді в Україні: скільки можна заробити, здавши 1 кг металу
2023-06-07 20:18:59 Источник: https://www.5692.com.ua/
Серед кольорових металів саме мідь здавати дуже вигідно, адже вироби з неї можна легше знайти в домашніх умовах, а приймають її за вельми гідною ціною. Про попит міді та її вартість в Україні розповіли на сайті Pro Гроші.
Попит на мідь
За популярністю мідь поступається тільки алюмінію та залізу, займаючи третє місце. Насамперед це пояснюється тим, що цей кольоровий метал використовують у промисловості у великих кількостях. Наприклад, з нього виготовляють електричні кабелі, адже мідь має відповідний рівень провідності.
Крім того, матеріал застосовують у виробництві охолоджуючих приладів: кондиціонерів, радіаторів, кулерів, холодильників тощо. Він також є затребуваним у місцях, де існує загроза вибуху, адже інструменти з міді при ударі один об інший не викликають іскру.
Попит міді надто перевищує пропозицію, адже видобуток цього металу дуже негативно впливає на навколишнє середовище. Тому предмети з нього, які можна повторно обробити, дуже цінуються.
Вартість брухту міді
Ціни на метал дещо відрізняються залежно від регіону і компанії-приймальника. Крім того, на вартість впливає наявність домішок і зовнішній вигляд.
У різних областях вартість одного кілограму не засміченої міді становить:
- Київська область – 220 грн/кг;
- Дніпропетровська – 280 грн/кг;
- Одеська – 200 грн/кг;
- Харківська – 230 грн/кг;
- Тернопільська – 220 грн/кг;
- Івано-Франківська – 265 грн/кг;
- Львівська – 240 грн/кг;
- Вінницька – 250 грн/кг.
Менші суми дають за мідь у скловолокні – приблизно 190 грн/кг, за стружку – 180 грн/кг.
Де знайти брухт міді
Цей метал можна відшукати в багатьох побутових предметах: меблевій фурнітурі, сувенірній продукції, статуетках, старих медалях, монетах, посуді, раковинах. Багато міді міститься у компресорах старих радянських холодильників (біля 3 кг), інших побутових приладах, у кабелях та дротах.
На полях є шанси знайти старі запчастини від сільськогосподарської техніки, мотори, неробочі поршні від машин, що містять мідь. Крім того, на вулиці брухт міді можна побачити у вигляді залишків від різноманітних деталей, банок, старих прикрас.