Холодна чи гаряча: в якій воді краще прати речі



Перед пранням речей важливо знати, чи можна використовувати гарячу воду, і чи сідають вони в холодній воді.

Для багатьох прання є звичайним заняттям практично щодня. Дехто речі пере в машинці, а дехто вручну. Та важливо знати, в якій воді краще прати одяг, щоб не пошкодити його.

Чому гаряча вода є кращою для прання

Плями на речах ефективніше видаляються при пранні в гарячій воді. Висока температура краще активізує пральний порошок або мило, а миючі засоби повністю розчиняються при високій температурі.

Та існує кілька причин, чому гаряча вода може зашкодити речам. Є види тканин, які не можна прати при високій температурі тому, що їх структура руйнується. Речі можуть розтягнутися або зменшитися в розмірі.

Як впливає на речі холодна вода під час прання

Якщо одяг не дуже брудний та він переться часто, то це можна робити саме в холодній воді, щоб не пошкодити структуру. Результати будуть не гірші, ніж при застосуванні гарячої.

Якщо в пральній машині сучасного зразка є нові функції, то холодна вода може чудово випрати одяг. Для холодного прання ідеально підходить температурний режим близько 30 градусів. Це дозволить подбати про делікатні тканини, а також заощадить час.

Деякі тканини потребують прання виключно в холодній воді, а саме: атлас, шовк або шерсть. Також прати речі при низькій температурі можна, якщо їх не потрібно продезінфікувати, оскільки це робиться тільки при високих температурах. В холодній воді одяг ніколи не сідає, на відміну від гарячої. Також, щоб не деформувати тканину, випраний одяг не можна викручувати, а тільки не сильно віджати і покласти на решітку.

Чому кров краще відпирається в холодній воді

Речі з плямами від крові обов'язково потрібно прати в холодній воді тому, що гемоглобін при високій температурі починає згортатися, і пляма може закріпитися на тканині. Особливо важко відіпрати плями з крові, які засохли.