Поліцейські та рятувальники обстежують доступність укриттів та сховищ на Одещині



Правоохоронці разом із працівниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій та представниками органів місцевої влади й самоврядування проводять перевірку захисних споруд цивільного захисту в області.

Про це повідомили у пресслужбі ГУНП в Одеській області.

Посадовці звертають увагу не тільки на входи до приміщень та можливість цілодобового доступу до них, а й на санітарний та технічний стан і відповідне маркування об'єкта як укриття чи сховища й маршруту до нього. За результатами обстеження складають акти огляду таких об'єктів.

"Закликаємо громадян: якщо ви зіткнулися з тим, що укриття або сховище працює неналежним чином, фіксуйте цей факт на фото чи відео й повідомляйте на спецлінію "102", - звертаються правоохоронці.

Якщо в результаті недоступності сховища чи укриття постраждають люди, відповідальна посадова особа за невиконання або неналежне виконання своїх службових обов'язків може бути притягнута до кримінальної відповідальності за службову недбалість, що передбачено ст.367 Кримінального кодексу України.

За завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов'язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу, а також у разі, коли він сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан, передбачена кримінальна відповідальність за ст.135 ККУ.

Крім того, наразі Уряд напрацьовує зміни до законодавства для посилення кримінальної відповідальності тих, хто своєю недбалістю ставить життя співгромадян під удар.

Обстеження тривають.