Напередодні контрнаступу: посилена мобілізація розпочнеться влітку



Ось уже кілька місяців українська армія готується до контрнаступу. Для цього знадобиться більша кількість підготовленого особового складу. Тому ухвалено рішення посилити мобілізацію. Це означає, що до лав ЗСУ почнуть призивати тих громадян, які раніше вважалися непридатними до військової служби.

Вручення повісток продовжиться. Особа, яка отримала повістку, буде зобов'язана з'явитися в ТЦК для проходження медичної комісії. Ряди ЗСУ продовжать поповнювати громадянами 18-60 років.

Наразі не підлягають призову студенти денної форми навчання, власники "білого квитка", громадяни, які є опікунами і багатодітними батьками.

Кого можуть призвати влітку 2023 року:

  • Громадян, знятих з обліку за станом здоров'я;
  • Чоловіків 28-60 років, придатних або обмежено придатних;
  • Чоловіків 18-27 років, які приходять на контрактну службу або перебувають на військовому обліку.

Рішення про призов ухвалюватимуть за підсумками проходження медичної комісії.

Наразі процес проходження медкомісії оптимізовано - почала діяти єдина електронна довідка. В уряді вважають, що цей документ допоможе істотно знизити кількість громадян, які ухиляються від призову.

Нововведення полягає в тому, що тепер медпрацівники, які здійснюють огляд, мають доступ до всіх баз. Це означає, що громадяни, які не мали в анамнезі серйозних захворювань, але потім пред'явили довідку про хворобу, будуть перевірятися ретельніше і проходити додаткові обстеження.

Червнева мобілізація студентів

Студенти стаціонарів, як і раніше, мають право на оторочку. Якщо їх відраховують із ВНЗ, вони можуть бути призвані до лав ЗСУ. Також студентів можуть призвати в період, коли вони, наприклад, уже закінчили навчання на бакалавра, але в магістратуру ще не вступили.

Таким чином, у навчанні виникає перерва в кілька місяців і вони можуть бути законно призвані на військову службу. Виїжджати за кордон студентам, як і раніше, заборонено.