В Україні запустили вітрову електростанцію, яка стане найбільшою у Східній ЄвропіВ Україні побудували нову вітрову електростанцію. У планах ініціатора проекту – збільшити загальну потужність ВЕС до 500 МВт, що зробить її найбільшою в Україні та Східній Європі.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Це перша ВЕС, побудована під час і попри повномасштабну військову агресію росії. Вона є ще одним внеском на шляху до енергонезалежності та декарбонізації економіки, у надскладних умовах, під час енерготерору.

"Нова вітроелектростанція – свідчення незламності України та її боротьби за енергетичну свободу.

Чиста енергія та енергоефективність! Такою має бути відповідь цивілізованого світу на «криваві» газ і нафту агресора, - наголосила Ганна Замазєєва. - Такими проєктами українці показують усьому світові, як саме треба боротися із тими, хто перетворює енергію на зброю, як треба захищати своє право на енергетичну свободу!", - наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.

Вона ще два роки тому мала нагоду брати участь у започаткуванні такого проекту.

"Для мене це особлива подія. Адже фактично два роки тому, 25 травня 2021 року, тоді очолюючи Миколаївську облраду, разом із обласною адміністрацією та компанією ми уклали меморандум про співпрацю, яка буде сприяти економічному та соціальному розвитку області завдяки будівництву ВЕС", – сказала Голова.

Україна, дійсно, має величезний потенціал для розвитку вітроенергетики. За інформацією експертів, за період 2018-2022 рр. в Україні було встановлено ВЕС загальною потужністю 1,3 ГВт.

Зараз на державному рівні ведеться робота над розвитком відновлюваної електроенергетики: удосконаленням законодавства та ліквідацією бар’єрів для її розвитку.

Держенергоефективності, своєю чергою, розроблено проект Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 року, яким передбачається збільшення частки електроенергії з відновлюваних джерел - у 2 рази: з 14% у 2020 р. до 25% у 2030 році. Це потребує будівництва 9,2 ГВт нових потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики, з них - 3,7 ГВт вітроелектростанцій.

Перспективний розвиток вітроенергетики буде вагомою складовою не лише енергетичної безпеки країни, а й водневої енергетики та низьковуглецевої економіки загалом.