Світлини Миколаєва, які ви точно не бачили, - ФОТОЯким був Миколаїв раніше.

Світлини взяті зі сторінки "Миколаївський міський архів".

Редакція 0512 пропонує подивитись світлини старого Миколаєва. Звісно, з плином часу все змінюється. І наше місто не виключення. Зараз вулички чи парки виглядають зовсім по-іншому. Метаморфози трапляються і з будівлями. Якісь зникають, і на їхньому місці з'являються нові, сучасні. 

Ви точно знаєте ці місця, а чи знаєте, як виглядали вони раніше? Добірка фото нижче.

Світлини Миколаєва, які ви точно не бачили, - ФОТО , фото-1

У Миколаєві організація Яхт-клубу підпадає під кінець 80-х. У 1887 році, 12 серпня, відбулися збори, на яких бажаючі могли стати членами Яхт-клубу. Але важливо наголосити і на тому, що членами Яхт-клубу могли бути не всі, а представники вузького кола місцевої знаті. У 1888 році статут затвердило міністерство, а офіційне відкриття відбулося за рік - 7 травня 1889 року.

– Яхт-клуб – це місце, в якому було сконцентровано культурне, спортивне та військове життя міста у XIX столітті. Його створення ініційовано не якимись царюючими особами, а мешканцями Миколаєва. Перший яхт-клуб знаходився в районі Нижнього бульвару, але миколаївці – люди з розмахом, він здався їм маленьким. Та й регати там було незручно проводити. Тому, на настійну вимогу членів яхт-клубу на чолі з Миколою Аркасом, Іваном Баптизманським, Володимиром Рюміним, його перенесли ближче до гавані, тобто якраз у цю частину, де він знаходиться й досі. І морське міністерство безоплатно виділило її під благоустрій нового яхт-клубу, – розповідала краєзнавець Тетяна Губська однією з екскурсій.

Парк "Народний сад"

Коли казарми відселили на територію Морського відомства, колишня Військова слобідка стала забудовуватися будинками майстрових, що спричинило появу трактирів, шинків та інших подібних закладів. Як то кажуть – де розгулює пияцтво, так з'являється і кримінал.

Саме в цей час, у 1896 році, у Миколаєві створюють особливий комітет піклування про народну тверезість під головуванням Миколаївського військового губернатора генерал-ад'ютанта Копитова.

Так заклади для пияцтва знесли, а з метою відволікання народних мас від вживання алкоголю та розгулу протягом літнього періоду розпочалося будівництво саду.

“Народний сад” мав унікальну флору, адже комітет тверезості через Морське відомство виписав з кримського розплідника 87 різних видів дерев та кущів за якими стежили три штатні садівники.У 1922 році Саду товариства тверезості №1 надали ім'я Григорія Петровського.

З приходом німецьких військ у Миколаїв 16 серпня 1941 року парку надали нове ім'я - "Луна-парк", незважаючи на те, що ніякі атракціони тут так і не з'явилися. Пізніше тут загарбники збудували склад для танкових моторів та автозапчастин, для будівництва якого вирубали східний сектор зеленої зони. А потім окупанти і зовсім зрубали всі дерева. Парк практично перестав існувати.

Після війни Парк Петровського включили до списку об'єктів, які підлягали першочерговому відновленню. Так замінили кам'яний паркан і посадили нові дерева, які приїхали з двох розплідників – Кримського та Софіївського. А у 2015 році, у рамках “закону про декомунізацію”, парк знову перейменували. Сьогодні він має назву "Народний сад" і відкритий для відвідувачів.