Гроші ходять за дитиною: новий проєкт для оздоровлення дітейДнями Кабмін прийняв постанову, що запроваджує механізм «гроші ходять за дитиною» при оплаті послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Механізм буде реалізовуватися в межах експериментального проєкту.

Відтепер родини з дітьми, які опинилися в найбільш складних умовах (проживають на територіях, що були в тимчасовій окупації; перебувають у зоні активних бойових дій чи на кордоні з російською федерацією; є малозабезпеченими та мають дітей з інвалідністю (дитина здатна до самообслуговування); багатодітні сім’ї) зможуть отримувати кошти для оздоровлення та відпочинку.

Батьки (особи, які їх замінюють) таких дітей отримуватимуть сповіщення про право на отримання коштів для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку електронним повідомленням (надійде автоматично, якщо є мобільний застосунок Дія).

Потім батьки зможуть отримати картку зі спеціальним режимом використання, на яку будуть зараховані кошти в розмірі п’яти прожиткових мінімумів (14,165 тис. грн) на дитину. Їх можна буде використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії в карпатському регіоні (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Тернопільська області).

Дія проєкту розпочнеться 1 червня. Оздоровлюватися за програмою зможуть діти 7-18 років.

«Метою Міністерства є підтримка найменш захищених верств населення. Автоматичне поширення проєкту на всіх дітей із цих категорій, прозора система виплат коштів на оздоровлення та відпочинок їхнім батькам, значне розширення кількості надавачів послуг з оздоровлення та ринкова конкуренція сприятимуть забезпеченню належної якості послуг і, відповідно, ефективному витрачанню державних коштів. У 2023 році плануємо за рахунок держбюджету забезпечити зазначеними послугами близько 25 тисяч дітей», – зазначила перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.

Кошти можна буде використати в одному із закладів, що містяться у Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Наразі у цьому реєстрі є 16 оздоровчих закладів для дітей, які відповідають вищенаведеним критеріям.

Пріоритет в оздоровленні дітей за проєктом надано Чернігівській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській та Київській областям (регіони в зоні активних бойових дій, перебували в тимчасовій окупації або на кордоні з російською федерацією та зазнають активних артилерійських обстрілів).

Крім того, Міністерство соціальної політики продовжує можливість оздоровлювати дітей у Міжнародному таборі «Артек». Відбір дітей для оздоровлення у цьому таборі відбуватиметься за «традиційним» підходом – путівки на оздоровлення розподілятимуть Управління соціального захисту у місцевих громадах.

Також Міністерство соцполітики розширює можливості для оздоровлення дітей, зокрема, сиріт, завдяки співпраці з міжнародними партнерами. Так, Міністерство вже погодило можливості для оздоровлення українських дітей і наразі формує конкретні програми співпраці з урядами та неурядовими партнерами в Португалії, Іспанії, Норвегії, Японії, Чехії та Польщі. Це дасть змогу додатково розширити можливості держави для відпочинку й оздоровлення українських дітей із найбільш уразливих категорій за кордоном, без використання бюджетних коштів, із повною оплатою такого оздоровлення коштом країни, яка приймає, та/ або коштів донорів.

За повідомленням Міністерства соціальної політики України