Понад 23 тисячі мирних жителів України вбиті чи поранені внаслідок російської агресії - ООНЗгідно з даними ООН, понад 23 тисячі мирних жителів України постраждали внаслідок російської агресії.

В ході засідання Ради Безпеки ООН заступник Генерального секретаря з гуманітарних питань, Мартін Гріффітс, повідомив, що з початку повномасштабної російської агресії було зафіксовано 23 600 жертв серед цивільного населення України. Це число включає в себе вбитих і поранених. Він також додав, що загальна кількість втрат, ймовірно, є набагато вищою.

Заступник Генсека ООН також зазначив, що у першому кварталі цього року було надано гуманітарну допомогу майже 3,6 мільйонам осіб в Україні. Це включає грошові виплати, продовольство та медичні послуги.

Проте, Гріффітс підкреслив, що основною проблемою залишається неможливість доставки допомоги до всіх районів у Донецькій, Луганській, Херсонській і Запорізькій областях. Він підкреслив, що Росія не надавала жодної можливості доставити гуманітарну допомогу населеним пунктам вздовж лінії фронту в окупованих районах.