Ексмера Рубіжного засудили до 10 років ув'язнення за колабораціонізмКолишнього міського голову Рубіжного Луганської області заочно засудили до 10 років позбавлення волі за колабораціонізм.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Засудженому призначено максимальне в межах санкції покарання – 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна.

Також йому заборонено упродовж 15 років працювати в органах влади, місцевого самоврядування та інших установах, обіймаючи посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Прокурори у суді довели, що після повномасштабного вторгнення рф в Україну посадовець, фактично самоусунувшись від виконання своїх повноважень, добровільно почав співпрацювати з ворогом.

У березні 2022 року він погодився на пропозицію представників окупаційної влади держави-агресора стати «керівником адміністрації міста Рубіжне лнр».

Засуджений публічно заперечував здійснення збройної агресії рф проти України та закликав до співпраці з окупантами.

Задокументовано, що він неодноразово давав інтерв’ю пропагандистським медіаресурсам псевдореспубліки.

На одному з відеозаписів, опублікованому на телеграм-каналі голови Чеченської Республіки, засуджений разом із «кадирівцями» розповідав про обшук у військовослужбовця Збройних Сил України.

Також після призначення на псевдопосаду керівник окупаційної адміністрації проводив особисті прийоми населення в захопленому ворогом місті. На них публічно заявляв, що підтримує дії росії, зокрема так звану «спеціальну воєнну операцію».

Ухвалення вироку здійснювалося у порядку спеціального судового провадження.

Ексмера Рубіжного засудили до 10 років ув'язнення за колабораціонізм, фото-1