Шпигував за силами оборони України на Харківщині: СБУ провела спецоперацію і затримала агента ГРУ, - ВІДЕОСБУ затримала російського агента, який шпигував за підрозділами ЗСУ, Служби безпеки та прикордонників.

Служба безпеки України провела багатоетапну спецоперацію, у ході якої затримала агента Головного управління генерального штабу ЗС РФ, більш відомого як ГРУ. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

Зловмисник збирав для окупантів розвіддані про місця розташування сил оборони та об’єктів критичної інфраструктури у східних і західних регіонах України. Передусім ворога цікавили локації підрозділів СБУ і Держприкордонслужби, а також точні координати ключових мостів та електропідстанцій на Харківщині та Буковині.

Співробітники СБУ затримали російського агента у Чернівцях під час проведення ним прихованої фотофіксації військового об’єкта.

За даними слідства, поплічником агресора виявився місцевий житель, який у 2021 році переїхав до Харкова і працював техніком з налаштування інтернету. Після початку повномасштабного вторгнення він почав активно поширювати прокремлівські наративи на власній сторінці у забороненій соцмережі "Однокласники".

Таким чином у лютому цього року чоловік потрапив у поле зору російської воєнної розвідки. Згодом на нього дистанційно вийшов кадровий співробітник ГРУ, який запропонував негласну співпрацю на користь країни-агресора.

Перебуваючи у Харкові, ворожий агент виконував вказівки свого російського "куратора" щодо збору даних про дислокацію блокпостів та фортифікаційних споруд у місті. Крім того він передавав окупантам геолокації місцевих енергооб’єктів.

Невдовзі фігурант отримав нове завдання - повернутись до Чернівців під виглядом відвідування родичів. Хоча насправді метою "поїздки" було шпигування за обласним управлінням СБУ, прикордонним загоном та місцевим військкоматом. Також у центрі уваги зловмисника були транспортні мости регіону - їхні координати і система охорони.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили російському агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.